KÖPRÜLÜ KAVŞAK İÇİN İLGİNÇ YORUM

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın Caddesi Hastane kavşağında yapılacak Köprülü Kavşak için Söke Belediye yönetiminden

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın Caddesi Hastane kavşağında yapılacak Köprülü Kavşak için Söke Belediye yönetiminden ilginç bir yorum geldi. Söke Belediye Başkanı, sanki Söke’nin belediye Başkanı değilmiş gibi, Aydın Caddesi Hastane Kavşağında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından yapılacağı kamuoyuna açıklanan Köprülü Kavşak projesine “söylenti” olarak değerlendirdi.

Söke Belediyesi yönetimince dün gerçekleştirilen Halk Günü kapsamında bir vatandaş Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın Caddesi Hastane Kavşağına yapılacak olan Köprülü Kavşak’ın nasıl olacağını sordu. Bunun üzerine Söke Belediye Başkanı, Aydın Caddesi Hastane kavşağına yapılacak olan kavşakla ilgili olarak “Ne kadar gerçek bilmiyorum. Ancak buraya Köprülü kavşak yapılacağı söyleniyor. Bizimde sonradan haberimiz oldu. Çok aciliyeti olmayan bir yer. Ayrıca köprülü kavşak yapılmaması gereken bir yer.”dedi.

Halk gününde vatandaşlar sokaklarda büyük çukurlar oluştuğu ve hiç değilse bu çukurların toprakla kapatılması gibi taleplerini ilettiler. Söke Çayı üzerindeki dükkanların durumu konuşulurken, Söke Santral Garajı yanına yapılacak olan 87 dükkanla ilgili ihalenin iptal edilmesinden sonra ilgili firmanın Danıştaya açtığı davanın önümüzdeki günlerde sonuçlanacağı, Söke Belediyesinin de karşı dava açtığı belirtildi. Söke Çayı üstünün açılacağı belirtilirken, buradaki dükkanların yıkılacağı belirtildi. Söke Çayı projesinin DSİ ile birlikte yapılmasının planlandığı, Söke Çayı projesinde çayın ıslahı ve istinat duvarının DSİ tarafından yapılacağı belirtildi.

Vatandaşlar Namık Kemal Caddesindeki trafik sıkışıklığı konusunda da şikayetlerini dile getirirken, Söke Belediye Başkanı “Bu cadde de trafik sıkıntısı var. Namık Kemal Caddesi şu anda oturulamaz durumda. Bende o caddede oturdum. Park yeri yok. Aracınızla akşam dolaşmaya çıkıyorsunuz, dönüşte park yeri bulamıyorsunuz.” Şeklinde cevap verirken, park yapma konusunda ise heç bir şey söylemedi.

27 Şubat 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.