BARO BAŞKANININ İSTİFASINA JET HIZIYLA KABUL

İsmail ERAVCI MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, Aydın Baro Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt’un MHP üyeliğinden istifasıyla ilgi

İsmail ERAVCI

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, Aydın Baro Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt’un MHP üyeliğinden istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, istifayı jet hızıyla kabul ettiklerini belirterek, Gökhan Bozkurt’un MHP ile hiçbir ilişiğinin kalmadığını söyledi. Veysel Öztürk, parti içindeki muhaliflere de seslenerek, istifa etmek isteyenler varsa hemen istifalarını kabul etmeye hazır olduklarını söyledi.

Gazeteniz Yeni Söke Muhabirinin Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt’un MHP üyeliğinden istifasıyla ilgili sorusu üzerine yaptığı açıklamada “Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt MHP’ye 2009 yılında üyelik başvurusunda bulunmuş. O dönemin ilçe yönetimi tarafından üyelik başvurusu kabul edilmiş ve parti üyesi olmuş. Aslında ilçe yönetimi Gökhan Bozkurt’un üyelik başvurusunu kabul  edemez. Çünkü Gökhan Bozkurt 2009 yılından önce MHP’ye üye olmuş ve daha sonra istifa etmiş. Gökhan Bozkurt’un bu ikinci istifası. İstifa eden birisi ikinci defa ilçeden üye olamaz. Burada hata yapılmış.

Şunun bilinmesinde yarar var. Parti üyesi birisi genel merkezin politikaları dışında politika yapamaz. Yaparsa parti disiplin suçu işlemiş olur. Genel Merkezin politikalarına alternatif politika üretemez. Gökhan Bozkurt bey parti üyeliğinden istifa dilekçesini 20 Nisan günü bir arkadaşı vasıtasıyla bize gönderdi. Aslında istifa kişinin kendisi tarafından yapılması gerekli yada noter kanalıyla yapılmalıdır. Ben şehir dışındaydım. Sekreter beni aradı. Bende istifa dilekçesini almasını söyledim. Hemen o gün akşam yönetim kurulu toplantısını yaptık ve istifayı kabul ederek parti üyeliğinden düşürdük.

Parti politikalarının aleyhinde çalışanlar varsa onların istifalarını da hemen kabul etmeye hazırız. İstifa dilekçelerini versinler, gecenin 12’sinde dahi yönetim kurulunu toplayıp istifalarını işleme koymaya hazırım.”dedi.

26 Nisan 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.