AK Parti Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem: SÖKE OSB YOLU, GİRİŞİMLERİMİZ SONUCU KARAYOLLARI TARAFINDAN ASFALTLANDI

AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem, dün Söke’ye gelerek ilçeye yapılacak olan yatırımlar konusunda bilgil

AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem, dün Söke’ye gelerek ilçeye yapılacak olan yatırımlar konusunda bilgiler verirken, önceki gün Söke Organize Bölgesi prestij yolunun Karayolları tarafından asfaltlandığını söyledi.

AK Parti Milletveli adayı Mehmet Erdem yaptığı açıklamada “Yolu aslında Aydın Belediyesinin asfaltlaması gerekiyor. Ancak geçtiğimiz aylarda bu konuda Büyükşehir Belediyesinin açıklamaları oldu. Bunun üzerine biz devreye girdik. Karayolları ile irtibata geçtik. İlçe başkanımızın da bu konuda girişimleri oldu. Geçtiğimiz günlerde Karayollarından teknik bir ekip bu yolda inceleme yaptı. Asfalta makul görmüş,. Salı günüde asfaltını attı. Söke Kaymakamlığı yolun alt yapısını yaptı. Mıcırlarını döktü. Asfalt işini de Karayolları yaptı. Bundan sonra yatırımcılar rahat bir şekilde gelip gidecek. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yılda 300 km. asfalt yaptım diye öğünüyor ana 1 km.lik yolu asfaltlamıyor.

Bunun yanında Söke’ye iki büyük yatırım müjdemiz daha var. Söke’ye 500 kişilik öğrenci yurdu ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İnşallah yurt 2016-2017 eğitim öğretim yılında Sökeli öğrencilerin hizmetinde olacak.

Söke’ye bir başka yatırım ise Söke Tren garı restorasyon projesi ile ilgili. İhale ile ilgili tüm hazırlıklar yapıldı. 11 Kasım tarihinde Söke tren garı restorasyon projesi ihaleye çıkıyor. Sökeye 13 milyon TL . tutarında bir yatırım yapılacak. “dedi.

Mehmet Erdem daha sonra Söke OSB yönetim kurulu ile bir toplantı yaptı ve OSB hakkında bilgiler aldı. Mehmet Erdem elektrik hatlarının yeraltına alınması ile ilgili konuyu TEİDAŞ genel müdürüne götürme sözü verdi. Erdem “Beraber hareket edelim. Söke OSB’nin şu ana kadar dolmamasına bir anlam veremiyorum. “dedi.

22 Ekim 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.