TUNCEL: İKİ PROJE İÇİN GÜN SAYIYORUZ

İsmail Eravcı TUNCEL: İKİ PROJE İÇİN GÜN SAYIYORUZSöke Belediye Başkanı Levent Tuncel, ilçede iki proje için gün saydıklarını be

İsmail Eravcı
TUNCEL: İKİ PROJE İÇİN GÜN SAYIYORUZ
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, ilçede iki proje için gün saydıklarını belirterek, bu iki projenin de Yenikent Mahallesi’nde olduğunu söyledi. Tuncel, Yenikent Mahallesinde tam üniversitenin karşısındaki belediyeye ait arsaya bir kafe yapacaklarını ve üniversite öğrencilerine ekonomik çay ve yiyecek sunacaklarını belirterek, bunun yanında yine Yenikent Mahallesinde iki aşamalı bir Gençlik Merkezi kuracaklarını birinci alanın çocuk ve gençlere ikinci alanın ise üst düzey insanlara yönelik bir otel olacağını ve bunun parasının da hazır olduğunu söyledi.
Tuncel yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi üniversite binalarının olduğu bölgede çok sayıda kafe var. O kafelerde çocuklarımız 3 TL’ye – 5 TL’ye çay içiyorlar. Orada belediyenin yerleri de var. Orada çocuklarımıza hem yiyebilecekleri bir şeyler sunalım, hem de bir liraya çay içsinler diye yeni kafeler için arkadaşlarımdan çalışma yapmalarını istemiştim. Arkadaşlar çalışmalarını tamamlamışlar. Şimdi nasipse önümüzdeki günlerde oranın temelini atacağız. Burası Yenikent’te tam üniversite kapısının arkasında. Orası belediyenin arazisi. İşletmeyi yine Lima yapacak.

İKİ AŞAMALI
GENÇLİK MERKEZİ
Yine benim 2014 projelerimden biri Gençlik Kampüsü’ydü. Şimdi oranın tadilat projesi hazırlanıyor. Şu anda arkadaşlar hazırlıyor. Projenin hazırlanmasından sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi ile gidip görüşeceğim. Eksiklikleri varsa onları düzelttireceğiz. Orada 11 dönüme yakın bir alanımız var. Bilindiği gibi bizim Gençlik merkezi projemiz vardı. Gençlik merkezi projemizin içerisinde otel de var. Sadece çocuklar için yüzme havuzları, tenis kortları, oyun bahçeleri değil, otelde vardı. Bilindiği gibi OSB her geçen gün ilerlediği için OSB’de işletme sahiplerine, mühendislere hizmet edebilecek seviyede otelimiz ne yazık ki yok. OSB yüzde 100 kapasiteye ulaştığında oranın nüfusu 6 binlere ulaşacak. Bunun yaklaşık bin kişisi mühendis, işveren olacak. Evleri burada olmayan bu arkadaşlar Kuşadası’nda yüzme havuzlu birinci sınıf bir otele gidecekler. Biz buradaki otel projemizi 2 aşamalı yapacağız. Birinci bölümü gençlere hitap edecek. Arkasından da otel projesini bir tık daha yükselterek, oteli o arkadaşlara hizmet verecek bir seviyede olacak.

PARASINI BULDUK
Bunlarla ilgili finansman sorunumuz yok. Bazı arkadaşlar parayı nereden bulacak diye akıllarından geçirebilirler. Finansman sorunu yok. Biz parayı bulduk.

BELEDİYE MEYDANINA YENİ DÜZENLEME
Vakıfbank ilkokulunun yanına yeni bir parkımız yapılıyor. Söke Belediye meydanındaki taşları beğenmiyoruz. Söke’ye yakışır bir meydan olsun istiyoruz. Bu hafta içinde bugün, yarın netleşmesini beklediğimiz bir proje var. Bu projemiz için bir adım daha atacağız. Bu projemizde çok güzel bir proje. Söke’ye yakışır bir proje olacak. Duyduğunuz zamanda sizde diyeceksiniz ki başkanım helal olsun diyeceksiniz ama netleşmediği için şimdilik bir şey söylemiyorum.
Bunun yanında yine Kültür merkezi yerini belirledik. Büyük bir aksilik olmazsa bu sene içinde temelini atabiliriz” dedi.

09 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?