ROMANYA’DA TRAFİKTE GENÇ ÖLÜMLERİ AZALTMA TOPLANTISI YAPILDI

İsmail Eravcı-Özel Söke Kaymakamlığının ortakları arasında yer aldığı erasmus+ “e-drivers” projesinin ikinci uluslararası topla

İsmail Eravcı-Özel

Söke Kaymakamlığının ortakları arasında yer aldığı erasmus+ “e-drivers” projesinin ikinci uluslararası toplantısı 6-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Romanya’nın Temesvar kentinde yapıldı.

Söke Kaymakamlığının ortakları arasında yer aldığı erasmus+ “e-drivers” projesi toplantısına gençler arasında büyük oranda görülen ölüm ve yaralanmalarla sonuçlanan kazaların indirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü. Projenin web sayfası www.e-driversproject.eu olarak aktivite edildi. Proje kapsamında gençlerin kullanabileceği etkileşimli internet üzerinden ulaşılabilecek kurs düzenlenecek. Trafikte genç ölümleri azaltmak için farkındalık yaratmak, riskli davranışları önlemek için de etkileşimli internet öğrenme modülü oluşturmak konusunda çalışmaların görüşüldüğü toplantıya Söke Kaymakamlığı adına proje koordinatörü Aslı Tehmen katıldı. Proje Koordinatörü Aslı Tehmen Romanya’daki toplantının oldukça yararlı geçtiğini belirterek “Türkiye genç nüfus oranının yüksek olduğu ülkelerden biri. Bundan dolayı Söke Kaymakamlığı tarafından yapılan proje yararlı bir proje. Burada hedef trafikte genç ölümleri azaltmak için farkındalık yaratmak ve riskli davranışları önlemek için de etkileşimli internet öğrenme modülü oluşturmak amaçlandı” dedi.

08 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?