SÖKE ZİRAAT ODASINDA ÇKS YOĞUNLUĞU

Yaklaşık 10 binin üzerinde üyesi bulunan Söke Ziraat Odasında Çiftçi Kayıt Sistemi ve pamuk primi dosyaları için yoğunluk yaşanı

Yaklaşık 10 binin üzerinde üyesi bulunan Söke Ziraat Odasında Çiftçi Kayıt Sistemi ve pamuk primi dosyaları için yoğunluk yaşanıyor. Pamuk primi başvurusu için son günlere kalmak istemeyen üreticiler kuyruklar oluşturuyorlar.

Pamuk destekleme primi ve organik tarım için ÇKS başvurularının devam ettiğini söyleyen Söke Ziraat Odası yönetim kurulu üyesi Hasan Gök “Bilindiği gibi bu aylarda pamuk primi dosyalarının verilmesi gerekiyor. Ayrıca organik Tarım yapacak üreticilerde ÇKS dosyalarını vermeleri gerekiyor. Bu iki grubun toplamı yaklaşık 4 bin kişiyi biliyor. Üretici son güne kalmak istemiyor. Bundan dolayı odada bir yoğunluk var. Bilindiği gibi ÇKS olmadan üretici hiçbir devlet desteğinden yararlanamıyor. ÇKS yoksa devlet çiftçi olarak saymıyor. Bunun bilincinde olan üretici bir an önce ÇKS başvurusunu yapıyor. Söke Ziraat Odasında bu yüzden hergün bir yoğunluk var. Ben özellikle pamuk üreticileri ile organik tarım yapan üreticilerimize bir an önce ÇKS işlemlerini tamamlamaları uyarısında bulunuyorum:”dedi.

16 Ocak 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?