EVİNDE KALANLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN HAZIR BEKLİYORLAR

Kaymakam Kurtbeyoğlu: Her türlü zorunlu ihtiyacı kaymakamlığımız aracılığıyla karşılamamız mümkün. Sadece 155 -156 ve 112íden bi

Kaymakam Kurtbeyoğlu: Her türlü zorunlu ihtiyacı kaymakamlığımız aracılığıyla karşılamamız mümkün.

Sadece 155 -156 ve 112íden bize ulaşsınlar yeter.  – Günlük ortalama bizim tespitlerimize göre 200 talep geliyor

YENİSÖKE İsmail ERAVCI (ÖZEL) 

Söke’de Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan 194 kişilik yardım ekibi sabah saat 08.00’dan saat 17.00’ ye kadar aralıksız görev yapıyorlar. Sokağa çıkmaları yasaklanan vatandaşların çarşıdan istek ve taleplerini karşılıyorlar. Pek çok ilginç istek ve taleple karşılaşan yardım ekibi sokağa çıkmaları yasaklanan kişilerin çarşıdaki gözü ve kulağı oldular. Söke Kaymakamı Tahsin kurtbeyoğlu Vefa Sosyal Destek Grubunun günde ortalama 200 talebe cevap verdiğini söyledi. Kaymakam Tahsin kurtbeyoğlu dün gazeteniz Yeni Söke’ye Vefa Sosyal Destek grubunun çalışmaları ile ilgili özel açıklamalarda bulundu.

OKUL MÜDÜRLERİ BANKACILIK

İŞLEMLERİNİ YAPIYOR

İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Söke Kaymakamlığınca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu iletişim merkezinde bugün [dün] itibariyle 194 kişinin görevlendirildiğini söyleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Bunlardan 62’si Okul müdürümüz sokağa çıkması kısıtlanan bütün vatandaşlarımızın  bankacılık işlemlerini halletmek üzere görevli. Geri kalan arkadaşlarımız da sokağa çıkması kısıtlanan ve kimsesiz olan vatandaşlarımızın zorunlu acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere kaymakamlığımız emrinde toplandı. Bunlardan 35 tanesi bizim okullarımızdaki güvenlik personelleri,10 tanesi Söke Belediyesi’nin tahsis ettiği Büyükşehir araç şoförü ve iletişim merkezi personeli olmak üzere ayrıca 71 İmam Hatip din görevlisi de bu hususta görevlendirildi.

Milli Eğitim’den 3, Yazı işlerinden, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan, Tarım İlçe müdürlüğümüz’den görevli arkadaşlarımız buradalar. Bunun için bankacılık işlemleri de önceki günden bu yana arttığı için bir miktar daha arkadaşlarımızı topluca buraya çağırdık. Ümit ediyorum ki birkaç gün içerisinde bütün vatandaşlarımızın bankacılık işlemleri ortadan kalkmış olacak. Bir sorun kalmayacak.

GÜNLÜK ORTALAMA 200 TALEB 

GELİYOR

Günlük ortalama bizim tespitlerimize göre 200 talep geliyor. Bu arada taleplerin sadece 155 -156 ve 112 merkezinden alıyoruz. Buradaki arkadaşlarımız özellikle Emniyet Müdürlüğümüz birçok meseleyi iletişim merkezine ulaştırmadan polislerimiz aracılığıyla hallediyorlar, ya da Jandarma karakollarımız çok aktif çalışıyorlar. Onlar kendilerine intikal eden sorunları çözüyor.

Yani bu 194 personelin dışında ilçedeki bütün Polis Teşkilatı İlçe Jandarma teşkilatımız da  bu çalışmaya destek oluyor.

2O MAHALLE MUHTARI TALEPLERİ KENDİLERİ KARŞILIYOR

Bu çalışmanın içinde ayrıca 49 mahallemiz var. Bu mahalle muhtarlarının tamamı aktif olarak görev üstlendiler.

20 mahallemizde muhtarlarımız kendilerine gelen sorunları kendileri görüyorlar. Bu mahallelerimizde din görevlisi imam hatipler ile birlikte muhtarlarımız görev yapıyor  Oralardan bize hemen hemen hiç müracaat gelmiyor. Sadece bankacılık işleri ile ilgili geliyor.

YAKA KARTLARI 

HAZIRLADIK

Kaymakamlığımızın görevlendirdiği okul müdürleri bankalara da kamu bankaları ve PTT’ye bildirdik. Hem onları hem diğer arkadaşlarımıza din görevlileri dahil birer sosyal refah sosyal destek grubu görevlisi tanıtım kartı da hazırladık. Benim imzamı taşıyan İlçe Kaymakamı olarak mühürlü bir kartta tanzim ettik. Farklı sorunlar oluşmasın ortada diye arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Ben görev alan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. İletişim merkezimizde 7 görevlimiz var, 4’ü yazı işlerinden biri vakıftan, ikisi de Milli Eğitim’den. Sabah saat 08.00’den akşam saat 10.00’a -11.00’ e kadar onlar burada mesai yapıyorlar.

EMNİYETİMİZ VE JANDARMAMIZ AKTİF GÖREV ALIYOR

Gece genellikle emniyetimiz ve jandarmamız intikal eden sorunları çözüyor. Geceleri çok fazla sorun, müracaat gelmiyor. Zaten iyi gidiyor. İnşallah bir an önce bu virüs belasından kurtarırız vatandaşlarımızı.

EVDE KALIN DİYORUZ

Sadece yaşlılar değil, gençlerin de orta yaşlıların da çocukların da sokaklardan çekilmesi lazım. İşi olmayan, dışarıda bulunması zorunlu olmayan, herkesin evlerinde kalması lazım. Bilim Kurulu’nun açıklamalarını  biz de takip ediyoruz. Herkes gibi çok açık ve net söyledikleri birkaç hafta  evimizde kalır isek, bu sorunu daha rahat atlatırız diyorlar. Ben de buradan EVİNDE KAL SÖKE, sokağa çıkma zorunlu olmadıkça diyoruz. Her türlü zorunlu ihtiyacı kaymakamlığımız aracılığıyla karşılamamız mümkün  vatandaşlarımız bunu da böyle  bilsinler. Sadece 155 -156 ve 112’den bize ulaşsınlar yeter” dedi.

28 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.