Gürer “SÖKE SAĞLIK YÜKSEKOKULU’NUN SÖKE’DE KALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Söke İlçe Teşkilatı yönetimi önceki gün akşam iftarda bir araya geldi. Söke’deki bir mekanda yapılan iftara yönetim kur

AK Parti Söke İlçe Teşkilatı yönetimi önceki gün akşam iftarda bir araya geldi. Söke’deki bir mekanda yapılan iftara yönetim kurulu üyeleri eşli katılırken, Kadın Kolları Başkanı Hatice Özlü, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Aka, yönetimiyle birlikte katıldılar. AK Parti Söke Belediye Meclis Üyesi Haldun Işıklı’da iftarda hazır bulundu.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer nişanlısı Bahar Demir ile birlikte katıldığı iftardan sonra açıklamalarda bulunarak “Yönetim kurulu olarak kendi aramızda bir iftardı. Bilindiği gibi Salı günleri AK Parti ilçe yönetim kurulu toplantıları yapılıyor. İftardan sonra yönetim kurulu toplantımızı burada yapacağız. Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımızı da iftara davettik. Yönetim kurulu olarak ailelerimizin de birbirleri ile kaynaşmasını istedik.

Yönetim kurulu olarak 1,5 yıldır görevdeyiz. Bu süre içinde Sökemize hizmet gelmesi için çalışıyoruz. Bu hizmetlerin Söke’ye gelmesinde bizden önceki yönetimdeki arkadaşlarımızın da katkıları var. Ancak yatırımların uygulamaya geçmesi bizim dönemimizde başladı. Şu anda Söke’ye Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 508 kişilik bir yurt yapılıyor. Cumartesi günü Söke’ye gelen milletvekilimiz Abdurrahman Öz, yurt inşaatında incelemelerde bulundu. Abdurrahman Öz milletvekilimizde birlikte yine restorasyon çalışmaları geçtiğimiz günlerde başlayan Söke Tren Garında incelemelerde bulunduk. Daha sonra Menderes Nehri yatak temizliği çalışmalarını yerinde gördü. Önümüzdeki günlerde Söke’ye gelen trenler yenilenecek. Karacahayıt Göleti çalışmaları devam ediyor. Bunlar ilk anda aklıma gelen yatırımlar. Topladığımızda 25 milyon TL.yi geride bırakır. Söke’ye Ak Parti hükümeti olarak güzel yatırımlar kazandırıyoruz. “dedi.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Söke’deki Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Aydın’a taşınmasıyla ilgili olarak da açıklamalarda bulunarak “2 yıllık olan Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Söke’de kalıyor. Bunda bir sorun yok. Gerek ilçe Teşkilatımız, gerek sivil toplum kuruluşları, gerekse milletvekillerimiz ile birlikte koordineli çalışarak bunu başardık. Şimdi sırada 4 Yıllık Sağlık Yüksekokulu var. Bu okulunda Söke’den taşınmasını durdurmaya çalışıyoruz. Milletvekillerimizle, sivil toplum kuruluşları ile birlikte inşallah bunu başaracağız. YÖK Başkanı Perşembe günü (bugün) Aydın’a geliyor. Her şey Perşembe günü netlik kazanacak. Biz siyasi iktidar olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah iyi olur. Gündemimizdeki en önemle konu Söke Sağlık Yüksekokuludur.”dedi.

23 Haziran 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?