SÖKE İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DESTEKLEME ÖDEMESİ UYARISI

HABER MERKEZİ Söke Gıda tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılma

HABER MERKEZİ

Söke Gıda tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğin 17 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiği belirtilerek, destekleme ödemelerinden yararlanmak isteyen üreticilerin süresi içinde Söke Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurması istendi.

Tebliğ kapsamında Yurt içi sertifika tohum kullanım desteği ile sertifakalı fidan/ fide ve standart fidan kullanım desteği başvurularının tebliğin yayınlandığı 17 Eylül 2017 tarihinden itibaren başladığı belirtilerek, 31 Ekim 2017 tarihinde sona ereceği bilgisi verildi. Destekleme başvurusu yapmak isteyen üreticilerin 31 Ekim 2017 tarihine kadar Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuru yapmaları istendi. Sürenin uzatılmasının söz konusu olmadığı belirtilerek, üreticilerin mağdur olmamaları istendi.

Yine tebliğ kapsamında geleneksel zeytin bahçelerinin rehabilitasyonu desteği tebliğin yayım tarihi olan 17 Eylül tarihinde başladığı ve başvuruların 27 Ekim 2017 tarihinde sona ereceği bilgisi verildi. Zeytin üreticilerinin zamanı içinde başvurularını Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapmaları istendi.

Tebliğde küçük aile işletmelerinin desteklenmesi ile ilgili bilgiler verilerek, ÇKS’ye kayıtlı ve tarımsal faaliyet yapılan alan toplamı 5 dekar veya altında olan açıkta ve/veya örtü altı ünitelerinde meyve, sebze, süs bitkisi ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapan gerçek ve tüzel kişilere 2017 üretim yılında küçük aile işletmesi ödemesi yapılacak. Küçük aile işletmesi desteği 17 Eylül 2017 tarihinde tebliğin yayınlanmasıyla başvuruların başladığı ve 29 Aralık 2017 tarihinde sona ereceği belirtildi. Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilerin 29 Aralık 2017 tarihine kadar Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurmaları istendi. Zamanında başvuru yapmayanların destekten yararlanamayacakları uyarısında bulunuldu.

04 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?