SÖKE KADIN MECLİSİ BAŞKANI SERENGÜL BULU OLDU

İsmail Eravcı Söke Kent Meclisi bünyesinde oluşturulacak olan Kadın Meclisi Başkanlığı için dün seçim yapıldı. Söke İşletme Fakü

İsmail Eravcı
Söke Kent Meclisi bünyesinde oluşturulacak olan Kadın Meclisi Başkanlığı için dün seçim yapıldı. Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Fatma Neval Genç ve kadın meclisi üyelerinin katıldığı genel kurulda iki aday çıktı. Muradiye Akcavlı ve Serengül Bulu başkanlık için yarıştı. Yapılan seçimlerde Söke Kadın Meclisi Başkanlığına 91 oy alan Serengül Bulu seçilirken, Muradiye Akcavlı’ya ise 53 aldı.
Söke Kent Konseyi Başkanı Güler Nalbant yaptığı açış konuşmasında “Söke Kent Konseyi olarak gerçekleştirdiğimiz Kent Konseyi Başkanlığı seçiminin ardından Kent konseyi bünyesindeki meclis ve çalışma gruplarımızın Başkan ve yürütme kurulu üyelerini seçiyoruz.
Kent konseyi olarak 5393 sayılı Belediye Kanununda belirtildiği gibi ’ kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye’ çalışıyoruz.
Kente ilişkin temel stratejiler ve faaliyet planlarının belirlenmesinde, uygulama
ve izleme süreçlerinde tüm kenti kapsayan ortak aklın oluşturulmasına katkıda bulunmak.
Yerellilik ilkesi çerçevesinde katılımcılığı, demokrasiyi ve uzlaşma kültürünü geliştirmek.
Kentin kimliğine ait tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak. Kent kaynaklarının etkili, verimli ve adil kullanımına katkıda bulunmak.
Kentin yaşam kalitesini geliştiren , çevreye duyarlı ve yoksulluğu giderici programları desteklemek.
Sivil toplumun gelişmesine ve kurumsallaşmasına katkıda bulunmak.
Çocukların, gençlerin, kadınların ve engellilerin toplumsal yaşamdaki
etkinliklerini artırmak, yere| karar alma mekanizmalarında aktif rol almalarını sağ|amak
görevlerimiz arasındadır.
Daha güzel ve yaşanılır bir çevre için çözümler üretmek ve çalışmak, kentin sesi
olabilmek için göreve hazırız. Hep birlikte kente sahip çıkabilmek için çeşitli konularda çalışacak Meclis ve Çalışma gruplarımızı hayata geçiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz bu çalışmalarda bizlere destek Sağlayan siz paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Seçimlerin Kent konseyi Bünyesindeki meclisle, çalışma gruplarına ve tüm bileşenlerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Önce iki aday kendilerini tanıttılar. Muradiye Akçavlı ve Serengül Bulu daha önce kent meclisinde görev aldıklarını söylediler. Söke Kadın Meclisi yürütme kuruluna ise Nazan Zorlu (72), Seyhan Çıdal (65), Sermin Akkar (55), Gönül Anya (51), Nesrin Arten ((49), Seyhan Çamoğlu (45) ve Dilek Ercan (37) oy alarak seçildiler.

30 Kasım 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?