MHP’DEN AK PARTİ’YE ZİYARET

Namık Yıldırım: Bundan sonra Söke Belediye Meclisinde daha etkin muhalefet yapacağız ve grup toplantılarını bir ay bizde, bir ay

Namık Yıldırım: Bundan sonra Söke Belediye Meclisinde daha etkin muhalefet yapacağız ve grup toplantılarını bir ay bizde, bir ay MHP’de yapacağız. Eksiksiz olarak meclis toplantılarına katılmaya gayret göstereceğiz.
İsmail Eravcı
Geçtiğimiz günlerde göreve atanan Ömer Akalın Başkanlığındaki MHP Söke İlçe Yönetimi AK Parti Söke İlçe yönetimini ziyaret etti. Cumartesi günü saat 14.00’de gerçekleşen ziyarette, MHP yönetimi AK Partiye gelişleri sırasında AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım ve Yönetimi karşıladı.
Ziyarette konuşan AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım “Cumhur ittifakı sayesinde ülkemiz 15 Temmuz’da da Türk Milleti’nin nasıl Hükümetine, Devletine, Bayrağına, Milletine ve Vatanına nasıl sahip çıkılacağını o gece göstermiştir. Çok kolay değildir ve orada yaşananlar zor şeylerdir. O yüzden Türkiye’de herhangi bir şey yapıldığı zaman konu Bayraksa, Vatansa, Ezansa, Namussa, Şerefse bir bütün halinde mücadele edeceğine ve bütün dünyaya kafa tutacağımızı ispat etmiş olduk. Bu böyle sürüp gidecektir. Biz içteki ve dıştaki düşmanlarımızın yapacakları bizi ilgilendirmiyor. Biz birlik ve beraberlik içinde ne yaparız onun mücadelesindeyiz. Yukarıda sayın genel başkanlarımızın almış olduğu kararları biz burada aynen uygulamaya hazırız. Ben buna inanıyorum. Hep uyum içinde çalıştık ve çalışacağız.
MHP Söke İlçe Başkanımız benim kardeşim. Bu sevgi ve saygı içersinde Söke’ye çok iyi hizmetler vereceğimize inanıyorum ve hoş geldiniz diyorum. Allah utandırmasın. Başarılar diliyorum” dedi.

MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın’da yaptığı açıklamada “MHP Türkiye’de hiçbir zaman popülist politika izlemedi. 50 yıllık köklü bir partiyiz. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Türkiye’de siyasi cepheler oluştu. Cumhur ittifakı 15 Temmuz sonrası her türlü iç ve dış düşmanlıklara karşı duruşun net adıdır. Bizde bu bağlamda genel merkezin politikalarının devamı olarak Cumhur İttifakına gönülden bağlıyız. Yerelde de Cumhur İttifakı ile beraber seçimlere girdik. Ama Söke’de kazanamadık, ama bundan sonra Cumhur İttifakı olarak AK Parti ile hareket etmemiz gerekiyor. Bu şekilde devam edeceğiz” dedi.
Daha sonra soruları cevaplayan AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım, Söke Belediyesinin Cumhur ittifakı kapsamında AK Partili meclis üyeleri ile toplantılarını yaptıklarını belirterek “Ortak alınması gereken kararlarda irtibat halindeyiz. Bu şekilde yürütüyoruz. Bundan sonra Ömer Başkanımız ve belediye Meclis üyelerimizle birlikte gerekiyorsa bir ay bizde, 1 ay MHP’de grup toplantıları yapacağız. Cumhur ittifakındaki meclis üyelerinin arasında problem olmasına izin vermeyiz. Sayımız yetmese de bir şeylere muhalefet yapmak durumundayız. Bundan sonra daha etkin muhalefet yapacağız” dedi.

02 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.