YAPILANDIRMASI BOZULANLARA YENİ HAK

İsmail Eravcı Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Zeynep Yılmaz yaptığı açıklamada, 7143 sayılı Kanun kapsamında 27.08.2018 tarihin

İsmail Eravcı

Aydın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Zeynep Yılmaz yaptığı açıklamada, 7143 sayılı Kanun kapsamında 27.08.2018 tarihine kadar SGK prim borçlarını yapılandırmaya başvurmuş olanların  ödeme tutarını süresinde ödemeyerek yapılandırması bozulanların 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları durumunda kanunun verdiği kolaylıklardan yararlanabileceklerini söyledi.

Aydın Sosyal güvenlik İl Müdürü Zeynep Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada “7143 sayılı Kanun kapsamında 27.08.2018 tarihine kadar Kurumumuza SGK prim borçları için yapılandırmaya başvurmuş olup, ödenmesi gereken taksitlerin veya peşin ödeme tutarını süresinde ödemeyerek yapılandırması bozulmuş olan vatandaşlarımızın 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde 7143 sayılı Kanunun haklarından yararlanmaya devam edecekler.

Yapılandırması bozulanlardan 28 Şubat’a kadar ödeme yaparak 7143 sayılı yapılandırmadan yararlanmaya devam edenler için; borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacak. “Borcu Yoktur.” Belgesi alabilecekler. İstihdam teşviklerinden yararlanabileceklerdir.

Aynı zamanda 2018 yılı aralık ayı ve 2019 yılı Ocak ayında ödenecek taksitler ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının da gecikme zammı uygulanmaksızın Şubat ayı sonuna kadar ödenebilme imkanı sağlandı” dedi

Aydın Sosyal güvenlik İl Müdürü Zeynep YILMAZ, vatandaşlarımızın 7143 sayılı yapılandırmadan yararlanmaya devam etmeleri için yazılı talepte bulunmaları gerekmediği ancak, 28 Şubat 2019 tarihine kadar ödeme yapmalarının önemli olduğunu vurguladı. Bu süreçte tüm vatandaşlarımızın bu fırsattan faydalanmalarını arzu ettiğini bildirdi.

30 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.