SÖKE BELEDİYE BÜTÇESİ 2016 YILINDA 5,7 MİLYON TL AÇIK VERDİ

İsmail ERAVCI Geçmiş dönemlerde adından borçsuz belediye olarak söz ettiren Söke Belediyesi, Süleyman Toyran’ın başkan olmasıyl

İsmail ERAVCI

Geçmiş dönemlerde adından borçsuz belediye olarak söz ettiren Söke Belediyesi, Süleyman Toyran’ın başkan olmasıyla sürekli bütçe açığı vermeye başladı. Bunun son örneği denetim komisyonu raporuyla ortaya çıktı. 2016 yılında Söke Belediyesinin gelirleri 55 milyon 14 bin TL. olarak gerçekleşirken, gideri ise 60 milyon 724 bin TL. oldu.

Söke Belediyesinin her yıl hızla borçlanmaya doğru gitmesi Nisan ayı meclis toplantısında da tartışmaya neden olmuştu. Söke Belediyesi 2016 yılında 60 milyon 724 bin TL. harcama yaparken geliri ise 55 milyon 14 bin TL.’de kaldı. Bu kapsamda Söke belediyesi gelirinin yüzde 10 daha fazlasını harcadığı ortaya çıktı. Söke Belediyesi kültür etkinlikleri dışında rutin belediyecilik hizmetlerini dahi veremeyen Söke Belediyesinin sürekli gelirinden fazla harcaması ve bu oranı yüzde 10’a kadar çıkarmasının önümüzdeki yıllarda büyük sıkıntılara yol açabileceği belirtildi. Meclis üyeleri Söke Belediyesinin hızla borç batağına doğru sürüklendiğini dile getirdiler.

04 Mayıs 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.