DEVLETİN 70 BİN TÜRK LİRASI BOŞA GİTTİ

İsmail ERAVCI 2012 yılında İl Özel İdare ve Söke İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından çıkarılan ödenekle açılmasına

İsmail ERAVCI

2012 yılında İl Özel İdare ve Söke İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından çıkarılan ödenekle açılmasına başlanan ancak 500 metrelik bölümünün açılmaması nedeniyle yarıda kalan zeytinlik yolunda 6 yıldır bu 500 metrelik bölümün açılması bekleniyor. Bugüne kadar ise yapılan girişimlerden sonuç alınamadığı belirtildi.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Kaygıllı Mahallesi sakinlerinden Cihan Şahan “Kaygıllı ile Güneyyaka Mahalleleri arasındaki zeytinlik yolunun açılma çalışması 2012 yılında başlandı. 15 km.lik zeytinlik yolunun yaklaşık 14 bin 500 metrelik bölümünün açılma işlemi aynı yıl tamamlandı. Ana yola bağlantı için 500 metrelik bir bölüm kaldı. Ancak bu 500 metrelik bölümün açılması 6 yıldır bir türlü gerçekleştirilemedi. Bu yolun açılması için 2012 yılı parasına göre devlet tarafından 70 bin TL. ödenek çıkarıldı. Yani yol devletin parası ile açılma çalışmasına başlandı. Özel İdare Genel Sekreterliği yolun açılması için 70 bin TL ödenek çıkarttı ve yolun açılma çalışması da Söke İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapıldı. Bu proje örnek projeydi.

Daha sonraki zamanlarda zeytinlik yolunun ana yola bağlantısının yapılması için pek çok defa girişimlerde bulunduk. Ama bir türlü sonuç alamadık. En son olarak durumu Aydın Valimize bir dilekçe ile bildirdik. Valimiz Köşger sorunla ilgileneceğini söyledi. Bize Valilik Hizmet Birimi Müdürlüğüne yönlendirdi. Onlarla yazışmalar yaptık. Sonuç yok.

Geçtiğimiz aylarda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ana yola bağlantının yapılacağı yere 6 tane büz bırakıldı. Bağlantı için bir iş makinesi geldi. Sonra iş makinesi birden geri gitti. Büzler dökülmeye başladı. Devletimiz bu kadar zengin mi ki. Yolun açılması için devlet 70 bin TL ödenek çıkarıyor. Yolun açılması tamamlanamıyor. Aradan 6 yıl geçiyor, bağlantı için büzler getiriliyor. Büzler 1,5 aydır bekliyor. Gelen iş makinesi geri gidiyor. Yol açılırken yüzlerce ağaç devrildi. Çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

13 Kasım 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?