KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI SÖKE’DE BULUŞTU

Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen etkinlikte değişik partilerden Aydın Milletvekili Aday Adayı olan kad

Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen etkinlikte değişik partilerden Aydın Milletvekili Aday Adayı olan kadınlar dün Söke’de bir araya geldiler. AK Parti, CHP ve MHP’den milletvekili aday adayı olan 11 kadın aday adayından 10’u Söke Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda kendilerini tanıttılar. Erkeklerin aksine kadınlar birbirlerine çok sıcak davrandılar.

Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde etkinliklerden biri olan toplantıya, AK Parti’den Aydın Milletvekili Aday Adayı olan Selma Yazıcıoğlu Özcan, Demet Plevneli, Serpil Özalp Şahbudak ve Mine Odabaşı, CHP’den Aydın Milletvekili Aday Adayı olan Ferda Çağlar Yarkın, Fulya Üstündağ, Saadet Kavasgil, Nilüfer Ünivar, Serap Barlas ile MHP’den Benson Dündar katıldılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde özellikle son günlerde İç Güvenlik Paketi’nin görüşmeleri sırasında meydana gelen kavga ve yaralamalara nispet yaparcasına kadınların birbirlerine oldukça sıcak davranmaları, birbirlerine saygı göstermeleri alkışlandı. CHP’li aday adayı Ferda Çağlar yarkın ile AK Parti Aday adayı Demet Plevneli arasında platformdaki sıcak sohbet, her iki bayanın farklı partilerden olmalarına rağmen hararetli sohbetleri ise ilgi çekti. Toplantı sonunda muhabirimizin samimi ve hararetli neyi konuştuklarını sorduğu Demet Plevneli ve Ferda Çağlar “Farklı partilerde olabiliriz. Ama her şeyden önce kadınız ve Aydın’ın ve kadınların çözülmesi gereken büyük sorunları var. Bu sorunları konuştuk. Kadın ve Aydın’ın sorunlarında tek vücut olabiliriz.”dediler.

Kadınların ortak dileği ise Aydın’ından TBMM’ye gidecek 7 milletvekilinin de kadın olması oldu. Söke Kadın Meclisi Başkanı Şennur Parıldar, Söke Kadın Meclisi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesinde Aydın’daki milletvekili aday adaylarını siyasi parti ayrımı gözetmeksizin davet ettiklerini belirterek “Kadınların kadın olduğu için büyük sorunları var. Eşinden, kardeşinden, babasından ve diğer erkeklerden dayak yiyip tacize uğruyor. Kadın ne yazık ki karar organlarında yer almıyor. Şu anda meclisinde 78 kadın bulunuyor. Buda yüzde 14 oranına tekabül ediyor. Meclisinde egemen dil erkek dili. Mümkün olduğunca fazla kadını Ankara’ya taşımak istiyoruz.”dedi.

Daha sonra kadın milletvekili aday adayları kendilerini sırayla tanıttılar.

05 Mart 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.