TEOG SINAVLARI BUGÜN VE YARIN

İsmail ERAVCI Bugün ve yarın yapılacak olan TEOG sınavları ile ilgili Söke’deki hazırlıklar tamamlanırken, bugün 3, yarın da 3

İsmail ERAVCI

Bugün ve yarın yapılacak olan TEOG sınavları ile ilgili Söke’deki hazırlıklar tamamlanırken, bugün 3, yarın da 3 olmak üzere ortaokul 8. sınıf öğrencileri 6 dersten ortak sınava girecekler. Saat 09.00’da başlayacak olan sınavlar saat 12.00’de sona erecek. Sınav saatleri 09.00, 10.00 ve 11.00 olarak belirlenirken, bugün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden öğrencilere 20’şer soru sorulacak. Yarın ise sırayla Fen Bilimleri, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavı yapılacak.

Söke İlçe Kaymakamlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada “İlçemiz merkez ve mahalle ortaokullarında 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan 2016-2017 II. Dönem Ortak Sınavları (TEOG) 34 Ortaokul ve 1 evde olmak üzere 35 sınav merkezinde yapılacaktır. Sınava toplam 1652 öğrencimiz girecek olup, 678 öğretmenimiz görevlendirilmiştir. Sınavın daha güvenli ve sorunsuz olması için Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığınca gerekli koordinasyon sağlanmış olup, sınav merkezlerinin bulunduğu çevrede vatandaşlarımızın gürültü yapmaması, duyarlı olması, öğrencilerimizin başarısını arttıracaktır. Gürültü kirliliğinin giderilmesi ve önlenmesi için Söke Belediye Başkanlığınca gerekli önlemler alınacaktır. Ortak Sınavlar sabah saat:09:00 da başlayacak ve 12:00 da sona erecektir.

Sınava giren bütün öğrencilerimize başarılar diler, velilerimize ve emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.”denildi.

Öte yandan TEOG sınavında görev alan öğretmenlerin kendi okullarında değil farklı okullarda görev alacağı öğrenildi. Merkezdeki öğretmenlerin merkez dışındaki okullarda, merkez dışındaki öğretmenlerinde merkezdeki okullarda görev yapacağı belirtildi. Bunun yanında ortaokullarla aynı bahçede bulunan ilkokul öğrencilerinin sınav nedeniyle 2 gün zorunlu tatil yapacakları belirtildi.

26 Nisan 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.