SÖKE DEVLET HASTANESİ’NDEN YENİ PROJE

İsmail ERAVCI Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa İkizek, önümüzdeki günlerde yeni bir projeyi

İsmail ERAVCI

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa İkizek, önümüzdeki günlerde yeni bir projeyi uygulamayı hayata geçirmek için çalışma başlattıklarını belirterek, bu projenin yakınları olmayan kişilerin hastanede bakımlarının devletin görevlendireceği kişiler tarafından yapılmasının planlandığını söyledi.

Mustafa İkizek proje ile ilgili bilgi vererek “Yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bu genelde yaşlılarımıza yönelik bir proje olacak. Bir düşünün çocuklar anne ve babalarından ayrı yaşıyor. Kendi işleri güçleri var. Anne baba evde yalnızlar veya anne babadan biri vefat etmiş, diğeri yalnız başına yaşıyor. Bu kişi hastalandığında hastaneye yatması gerekiyor. Hastayı servise yatırıyoruz. Başında refakatçinin kalması gerekiyor. Ancak refaketçi olacak yakını yok. Böyle çok sayıda kişiyle karşılaşıyoruz. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için bir proje çalışması yapıyoruz. Yakınları olmayanları hastanede hizmet verecek bir kadro kurma konusunda bakanlıktan görüş istedik. Devletin hastanede servislerde yatan kimsesi olmayan hastalara görevlendireceği kişiler tarafından hizmet verilmesini hedefliyoruz. Aslında bu küçük bir sorun gibi görülebilir. Ama küçük bir sorun değil. Başına gelmeyen sorunun ne kadar büyük olduğunu anlayamaz. Ben bir örnek vereyim. Bir yaşlı çift vardı. Eşlerden biri hastalanmış, yatış kararı verdik. Yatarak tedavi olması gerekiyor. Diğer eşinde bakıma ihtiyacı var. Bu çiftin bakımında sıkıntı var. İkisini de yatış kararı vermek durumunda kaldık. İki kişilik odalardan birine onlara tahsis ettik ve bu şekilde tedavileri yapıldı. Bunun için bu sorun önemli. Projemizi sunuyoruz. Kabul edilirse kimsesi olmayan hastaların hastanede bakım işini devletin bakım hizmetinde görevlendirdiği kişiler yapacak. Bu şekilde bir hizmeti hayata geçirebilirsek bu ilklerden biri olacak.”dedi.

26 Nisan 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.