ÖZTÜRK: “MHP’DEN HİÇBİR MECLİS ÜYESİ BU KADERSİZLİĞİ TEKRAR YAŞATAMAYACAK”

İsmail Eravcı Yerel seçimlere yaklaşık 7 aylık bir süre kala MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, yerel seçimlerle ilgili değer

İsmail Eravcı

Yerel seçimlere yaklaşık 7 aylık bir süre kala MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, meclis üyelerini belirlerken geçmişte yaptıkları hataları yapmayacaklarını söyledi. Muhalefet için başarısız bir dönem geçirdiklerini kabul eden Veysel Öztürk, önümüzdeki 5 yıllık dönem içinde MHP’den herhangi bir meclis üyesinin bu kadersizliği Söke’ye bir daha yaşatamayacağını söyledi.

MHP’den Söke Belediye Başkan adayı olmak için şu ana kadar 3 kişinin kendileri ile irtibata geçtiğini söyleyen Veysel Öztürk, bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artacağını umut ettiklerini söyledi. 24 Haziran’da aldıkları sonucun yerel seçimler için ölçü olamayacağını söyleyen Veysel Öztürk, önümüzdeki günlerde yapılan çalışmalarla tekrar güç haline geleceklerini söyledi.

Düşünülmeden söylenen bir sözün ardından insanların ağızlarından çıkan sözün esiri olduklarını dile getiren Veysel Öztürk “Bu konuda bizden gelip talepte bulunan vatandaşlar MHP’nin siyasi kimliğine, meclise girdikten sonra yapmaları gereken tek şey MHP’nin tüzüğüne uygun olarak üzerine düşen vazifeyi yapmaktır. Yapmayan kişilerin neler yapmadığı, neden yapmadığı, bizlerin hazırlamış olduğu dosyalarda mevcuttur. Bunlar görevini yerine getirmemiştir. Bu bizim şu anda teşkilat olarak yaptığımız eksikten değil, kendi şahısları ile ilgili sıkıntılardandır. Fakat şunu ileri yönelik iddia edebiliriz. Bizler yönetim kurulu olarak görevine devam ederken, önümüzdeki 5 yıllık dönem içinde MHP’den her hangi bir meclis üyesi asla bu kadersizliği Söke’ye bir daha yaşatamayacak. Çünkü yaşatacak bir arkadaşla biz aynı konuma gelmeyeceğiz.

Söke’nin kendi iç çekişmelerine, siyasi partilerin iç çekişmelerine ayıracak zamanı yoktur. Bizler bunları ayırıp bir kenara koyduk. Üretemeyen insanların Söke’yle ilgili gelecekte bizlerle birlikte olma şansıda yok. Bizler üreten, Söke’ye hizmet eden arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz. Bu konuda kimlerin neler yaptığını sizlerde, bizlerde biliyoruz. Bunların değerlendirmesini yaptık, yeri ve zamanı geldiğinde kapatılması gereken her defterin en son kapağını kapatıp arşive ve tarihteki tozlu sayfaların arasına koyacağız.

24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerle kendi çalışmalarının yanında rakip partilerinde neler yaptıklarını yakından takip ettiklerini söyleyen Veysel Öztürk “Önümüzdeki seçimlerde de yine aynı yolu izleyeceğiz. Onların çalışmalarında bir daha ki seçimlerde örnek alınabilecek çalışmalarını not ettik” dedi. Güntekin Şimşek’i ikinci sıradan aday göstererek diğer partilere öncülük ettiklerini belirten Öztürk “Bilindiği gibi önce aday olarak bizim adayımız belirlenmişti. Bunun üzerine AK Parti 3.’üncü sıradan Metin Yavuz’u koymak durumunda kaldı. Aynı uygulamayı CHP ve diğer partide yaptı. Demek ki biz teşkilat olarak diğer partilere örnek olabilmişiz. Bizler bu güne kadar yaptıklarımızla takip eden değil, takip edilen teşkilatız. Her tarafa ulaşma bakımından diğer partilere göre daha ilerde olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

23 Temmuz 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?