SÖKE SHMYO’NDA “TRAVMALI HASTAYA YAKLAŞIM” EĞİTİMİ VERİLDİ

Meryem Yavaşoğlu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Para

Meryem Yavaşoğlu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) Aydın İl Başkanlığı işbirliği ile İlk ve Acil Yardım Programı birinci sınıf öğrencilerine Travmalı Hastaya Yaklaşım eğitimi verildi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerinden şube müdürü paramedik Harun Doğruöz ve paramadik İbrahim Gökçe  tarafından Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 15 Mart 2019 tarihinde 09:30 – 16:30 saatleri arasında düzenlenen Travmalı Hastaya Yaklaşım eğitiminde geleceğin sağlıkçılarına göğüs, batın ve pelvis travmaları konularında eğitim verildi. Eğitimde ayrıca PARHAD üyesi paramedik Ayşegül Koca meslek hayatında karşılaştığı travma vakalarındaki bilgi ve beceriye dayalı tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Hastane öncesi sağlık hizmetleri kapsamında yüksekokul öğrencilerinin klinik/sahada en çok karşılaşacakları vakalara yönelik olarak düzenlenen eğitimde kanıt temelli rehberler baz alınarak öğrencilere alana yönelik son bilgiler sunuldu. 2015 yılından itibaren Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, yüksekokul öğrencilerine alanda karşılaşacakları acil durumlara yönelik olarak başta temel yaşam desteği, ileri yaşam desteği, EKG ve ritm bozukluları vb. sayısız konuda eğitim ve seminerler düzenleyerek yüksekokul eğitimi ile meslek hayatı arasında köprü kurmanın amaçlandığı bilgisi verildi. Bir gün süren eğitimin sonunda öğrencilerin mesleklerine yönelik olarak sordukları sorular da eğitmenler tarafından cevaplanarak meslek adayları ile meslek üyeleri arasında etkili bir iletişimin de kurulması sağlandı. Eğitmenlere teşekkür belgeleri verilerek eğitim son buldu.

20 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?