ÇELTİKÇİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN KENTSEL REVİZYON TEPKİSİ

İsmail Eravcı Söke Belediyesi tarafından hazırlanan Kent Merkezi ve Çevresi 1. Etap Uygulama Planı Revizyonu kapsamında hazırla


İsmail Eravcı

Söke Belediyesi tarafından hazırlanan Kent Merkezi ve Çevresi 1. Etap Uygulama Planı Revizyonu kapsamında hazırlanan Çeltikçi Mahallesi ile ilgili kentsel revizyon planına mahalle sakinleri büyük tepki gösterdiler.

Dün saat 15.00 sıralarında Söke Belediye Meclisi’nde Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş’ın başkanlığında mahalle sakinlerinin katılımı ile bir toplantı yapıldı. Toplantıya Söke Belediye Başkan Yardımcılarından Mine Aşçı, İmar İşleri Müdürü, İmar Komisyonu başkaı İsmail Yerli ve Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşcı’da katıldı.

Söke Belediye Yetkilileri Çeltikçi Mahallesinde yapılması düşünülen kentsel revizyon plan uygulamasıyla ilgili bilgiler verdiler. Toplantıya katılan Çeltikçi Mahalle sakinleri ile Söke Belediyesi tarafından hazırlanan revizyon planının uygulanabilir yanı olmadığını belirterek, Söke Belediyesinin uygulayacağı proje ile vatandaşın büyük mağduriyete uğrayacağını söylediler.

Çeltikçi Mahallesi Sakinlerinden Öner Çalı “Ben binamı yeni yaptım. Benim yanımdaki komşumun ise binası çok eski. Benimle bitişik nizam inşaat yapmak durumunda kalan komşum 50 yıl beni mi bekleyecek. Bu insan mağdur olmayacak mı” dedi. Bir diğer Mahalle sakini Söke Belediyesinin uygulaması 150 metrekare büyüklüğündeki arsasının 75 metreye düştüğünü belirterek “Siz 75 metrekare bir yerde oturmak ister misiniz “diye sordu. Toplantıya katılanların büyük bölümü Söke Belediyesi tarafından uygulanacak projeye karşı çıktılar. Söke Belediyesinden proje iptal etmesini istediler. Söke Belediye yetkilileri ise vatandaşları ikna etmekte zorlandılar. Vatandaşların büyük bölümü toplantı sona ermeden Söke Belediye Meclis Salonunun terk ettikleri görüldü.

Çeltikçi Mahalle Muhtarı Önder Aşçı yaptığı açıklamada “Toplantıyı Söke Belediyesi düzenledi. Zaten mahallede yapılmak istenen kentsel revizyon projesi vatandaşlar arasında büyük bir huzursuzluk yaratmıştı. Söke Belediye Meclisi Toplantı Salonuna gelen vatandaşların büyük bölümü Bayındır Caddesi ile Fatih Caddesi arasındaki bölgede oturanlar. Burada vatandaşlar inşaat yapamıyor. Evlerine doğalgaz alamıyorlar. Mahalleleli tedirgin. Toplantıdan hiçbir sonuç çıkmadı. Ama bu plan 4 Ocak tarihinde kesinleşecek. Mahallede büyük sıkıntı var. Nasıl bir çözüm bulacaklar doğrusu bilmiyorum.”dedi

28 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni sitemizden ne kadar memnunsunuz ?