SÖKE’DE PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ YAPILDI

İsmail ERAVCI (ÖZEL)İlçedeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından hazırlanan projeler sergilendi.2019 yılının Mesleki E

İsmail ERAVCI (ÖZEL)
İlçedeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından hazırlanan projeler sergilendi.
2019 yılının Mesleki Eğitim farkındalık yılı ilan edilmesi nedeniyle yapılan çalışmalar kapsamında dün Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde proje pazarı etkinliği düzenlendi. Dün saat 10.00’da Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonundaki proje pazarı etkinliğine Söke’deki tüm Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin stant açtığı görüldü.
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GEKA işbirliği ile açılan Proje pazarı etkinliğine AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim’den sorumlu Müdür yardımcısı Süleyman Çağın, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Söke Vergi Dairesi Müdürü Semra Sakınç, İŞ-KUR Müdürü Tuncay Özdemir, AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım, KOSGEB Müdürü, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu ve okul müdürleri katıldılar.
Söke Proje Pazarı etkinliğinde konuşan Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aygün “GEKA ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan Mesleki Eğitimin geliştirilmesi kapsamında düzenlenen proje pazarı etkinliğine hoş geldiniz. Sayın vekilimiz Metin Yavuz bizleri onurlandırdı. Metin Bey’in destekleri ile okulumuza makinalar kazandırdık. Bu makinaları kazandırmamızın tek amacı okulumuzu, öğrencilerimize mesleki eğitimi tanıtmak, sevdirmek, Meslek Liselerimizin teknik donanımlarını günümüz teknolojisine uygun hale getirerek sanayi ile yarışır hale getirmek” dedi.
Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı yaptığı açıklamada “Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu bu proje tanıtım toplantısı özellikle ortaokul öğrencilerimizin gezmesi için yapıldı. Şimdi merkez ve köylerdeki bütün ortaokul öğrencilerimiz burayı ziyaret edecekler. Burada bütün meslek liselerimizin ve İş-Kurumumuzun standı var. Burada hem meslek tanıtımı hem de kendi çocuklarımızın vizyonunun gelişmesi açısından önemli bir proje. Hayırlı olsun diyoruz” dedi.
Süleyman Çağın yaptığı açıklamada “Mesleki ve Teknik Liselere öğrenci göndermek için velileri ikna ediyoruz. Artık veliler çocuklarını Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine göndermeye başladı. 8’inci sınıf öğrencilerinin tamamının velisine ulaşıyoruz. Onlara tek tek mesleki eğitimi anlatıyoruz. Özellikle çıraklığı anlatıyoruz. Bunun yanında Anadolu Liselerinin 9’uncu sınıfındaki öğrencilere hem çıraklığı hem de mesleki liselere yönlendiriyoruz. Tek tek velilerle görüşüyoruz. Devamsızlıkla ilgili sorunumuz vardı onu da büyük ölçüde çözdük. Meslek Liselerinde devamsızlıkları da hızla azaltıyoruz.
Buradaki program GEKA ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılıyor. Bir aylık bir program bu. Aralık ayının başından itibaren bu çalışmaları yapıyoruz. Önce bir çalıştayla başladık. Çalıştayda Aydın’da mesleki eğitimi masaya yatırdık. Hangi alanda çalışmamız gerektiğini üniversitedeki hocalarla, taraflarla iş çevreleri ile tespit ettik. En son bu çalışmalar bittikten sonra sayın Valimizle kahvaltı edeceğiz. 26 Aralıkta bu çalışmayı sonlandırmış olacağız” dedi.
AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Metin Yavuz da yaptığı açıklamada “Güzel bir etkinlik, güzel bir paylaşım. Bizim burada KOSGEB Müdürümüzde var. Sergiler tam bilgilendiriyor. KOSGEB Müdürümüzden de faydalanacağız. Toplantılar yapıyoruz. Toplantılardan birisini burada öğrencilerle yapalım”dedi.
Daha sonra sergi açılışı yapıldı ve ardından stantlar gezildi.

24 Aralık 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.