SÖKELİ ÖĞRENCİ EKİBİ YARIŞMAYA HAZIRLANIYOR

Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Murat Taş’ın öncülüğünde öğrencilerden oluşturulan müzik gurubu, Vodafone Freezo

Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Murat Taş’ın öncülüğünde öğrencilerden oluşturulan müzik gurubu, Vodafone Freezone Liseler arası bölge seçmelerine katılmak üzere 14 Nisanda İzmir’de sahne alacak.

Öğretmen Murat Taş’ın solo söylediği, ekip olarak koro türküleri seslendiren Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi öğrencileri, Söke Hilmi Fırat Huzurevi’nde verdikleri mini konserle ilk sınavlarından başarı ile geçtiler. Türküleri yaşlılarla birlikte okuyan öğrencilere, ziyarete aynı okuldan öğrenci gurubu da katılarak sanatçı arkadaşlarına destek oldular. Ülkemizin her yöresinden türkülerle Türk Halk Müziğini başarı ile seslendiren öğrencilerimiz, Söke’de yarışmaya katılan tek liseler arası gurup olarak çalışmalarına hız verdiler.

Aslı Gül (yan flüt), İsmail Asrav (ritm saz), Egemen Çirtçi (gitar) ve Mustafa Saparca (bağlama) ile müzik gurubu oluşturan Murat Taş, katılacakları yarışmanın kendileri için ilk sınav olacağını belirterek, “Öğrenci gurubumuzla uyumlu bir çalışma ile başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Söke’yi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

26 Mart 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.