EGE İLLERİ TANITIM GÜNLERİ 18 EKİM’DE BAŞLAYACAK

HABER MERKEZİ Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halil Apaydın, EGEM Platformunca düzenlenen Ege İller

HABER MERKEZİ

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halil Apaydın, EGEM Platformunca düzenlenen Ege İlleri 10. Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri,  18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirileceğini söyledi,

Halil Apaydın yaptığı açıklamada “Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, 1992 yılından bu yana Ankara ilinde faaliyet göstermektedir. Derneğimizin amacı; hemşerilerimiz arasında dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak, yöremiz kültürünü yaşamak ve yaşatmak, hemşerilerimizin çeşitli konularda bilgilenmesini sağlamak ve Aydın’ının ve Ege bölgesinin tanıtımına katkıda bulunmaktır. Derneğimiz, bu amaçlar doğrultusunda pek çok faaliyeti geçekleştirmektedir.

Derneğimiz aynı zamanda Ege Bölgesini oluşturan illerin (Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak) Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin bir araya gelmesiyle 2005 yılında kurulan EGEM Platformunun kurucu üyesidir.

EGEM Platformunun amacı; asırlardır sahip olduğumuz kültürel özelliklerimizi, EGE’li olma bilinci ve birlikteliğini, tüm dünyaya tanıtmak, EGE illerimizin ortak menfaatlerinde ve hemşerilerimizin başarılarında bir ve destek olmak ve Ege Bölgesini oluşturan illerimiz arasında iş birliği, güç birliği ve dayanışmayı sağlayarak birlik ve beraberlik anlayışı içinde Ege’mizi ve Türkiye’mizi hizmet etmektir.

Bu amaçlar doğrultusunda platformumuz kuruluşumuzdan itibaren; Egeli bürokratlar, öğretim üyeleri, üniversiteli gençlerimiz ve bölge milletvekillerimizin katılımıyla toplantılar yapmış, TBMM Başkanı, Bakanlar, siyasi parti başkanları, belediye başkanlarına, Valiler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirmiş, Ege İllerinin tanıtımına katkıda bulunmak üzere 2 kez Plastik Sanatlar Sergisi ve 9 kez Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri düzenlemiştir.

Derneğimizin de kurucusu olduğu EGEM Platformunca düzenlenen Ege İlleri 10. Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri,  18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilecektir.

Ege İlleri 10. Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinde Aydın’ımızın ve bölgemizin; tarihi, turizmi, kültürü, folkloru, yöresel yemekleri, tarım ürünleri, sanayi ve ticaret potansiyeli, doğal kaynaklar, el sanatları yönünden zenginliğinin tanıtılması amaçlanmaktadır. 4 gün sürecek olan etkinlikte, zeybek ekiplerinin gösterileri, yaren ekiplerinin gösterileri, Türk halk müziği koro konserleri, Türk sanat müziği koro konserleri, tasavvuf müziği ve orkestra konserleri, mesir saçımı, keşkek ikramı gibi etkinlikler gerçekleştirilecektir. Efesiyle, turizmiyle, tarihiyle inciriyle, üzümüyle, zeytiniyle, uçsuz bucaksız sahilleri ile Aydın’ımızın ve Bölgemizin tanıtımını katkıda bulunacağına inandığımız ve Ankara’da 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Ege İlleri 10. Tanıtım Günleri Etkinliklerine Aydın’daki kurum ve kuruluşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

26 Eylül 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.