PAMUK PRİMLERİ BİRAZ HAREKET SAĞLADI

İsmail ERAVCI Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş, Nisan ayında pamuk primlerinin öden

İsmail ERAVCI

Söke Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Karataş, Nisan ayında pamuk primlerinin ödenmesiyle birlikte Söke’de az da olsa ticari hayatta bir hareketlenme yaşandığını belirterek, ancak önümüzdeki günlerde bu durumun nasıl olacağını kestiremediklerini dile getirdi.

Refik Karataş Gazeteniz Yeni Söke Muhabirinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada “Söke’de ekonomi pamuğa bağlı. Bu sayede ilçeye önemli bir kaynak girişi sağlanıyor. Bu sene sadece pamuk priminden ilçeye 131 Milyon TL.’nin üzerinde bir kaynak girdi. Bu para biraz olsun piyasada bir hareketlenme sağladı. Ancak önümüzdeki günlerde bu prim parası ne kadar yeter doğrusu bilmiyorum. Önümüzdeki günlerde sıkıntıların daha da artmasından endişe ediyorum. Çünkü özellikle turizmde iyi sinyaller vermiyor. Turizm sektörüne Söke önemli miktarda iş gücü sağlıyor. Eğer yazın turizm sektörü canlanmazsa sıkıntılar devam edecektir. Prim parası da yeterli olmaz.”dedi.

Refik Karataş, kredilerin geri dönüşlerinde de sıkıntılar yaşandığını belirterek, zor bir yaz döneminin kendilerini beklediğini söyledi.

19 Mayıs 2017 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.