BUNDAN SONRASI DAHA TEHLİKELİ

Söke’ye bağlı Yeniköy Mahalle Muhtarı Cazim Karayiğit, son yağışlarla toprağın suya doyduğunu belirterek, bundan sonraki yağışla

Söke’ye bağlı Yeniköy Mahalle Muhtarı Cazim Karayiğit, son yağışlarla toprağın suya doyduğunu belirterek, bundan sonraki yağışların Yeniköy için daha tehlikeli olacağını söyledi. Cazim Karayiğit, bölgemizde yağışların 15 Ocaktan sonra daha yoğun olduğunu belirterek, Ocak ve şubat aylarının taşkın bakımından daha tehlikeli olduğunu söyledi.

Sarp Deresinden gelen yağmur sularının bundan sonra arazide göl oluşturacağını belirten Muhtar Cazim Karayiğit “Şu ana kadar meydana gelen yağışlara toprak doydu. Toprak aç olduğu için Yeniköy Mahallesi altında su birikintileri yaşanmadı. Araziye dağılan sular toprak tarafından yutuldu. Şu anda toprak su bakımından  belli bir doygunluğa ulaştı. Bundan sonraki dönemde suların araziden çekilmesi daha zor olacaktır. Bölgemizde etkili yağışlar daha çok şubat ayında görülür. Kasım –Aralık aylarının kurak geçtiği ayların ardından Ocak Şubat aylarında meydana gelecek olan yağışlar daha tehlikelidir. Bilindiği gibi Sarp Deresi Yeniköy altındaki araziler içinde son bulmaktadır. Suların tahliye edileceği bir kanal yok. Gelen sular doğrudan ovaya yayılacak. Bugüne kadar nispeten yağışsız bir dönem geçirdiğimiz için taşkın tehlikesini ucuz atlattık. Bundan sonrası için de aynı durumun gerçekleşmesini diliyoruz. Ya da DSİ zaman geçirmeden Sarp Deresi suları tahliye kanalı açmalıdır.”dedi.

15 Ocak 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.