Söke Belediyesinde yoğun gündemli meclis toplantısı

Söke Belediyesi Meclis toplantısı bugün saat 16.00’da Belediye Başkanı Levent Tuncel başkanlığında toplanırken gündemde 23 madde bulunuyor.

Söke Belediye meclis toplantısında 2021 yılı bütçe hazırlıklarının yanısıra kira ve işgaliye tarifelerinin belirlenmesi gayrimenkul satışları kamulaştırma talepleri 2020-2024 Stratejik planda kapalı semt pazarları ve organik pazarı oluşturulması komisyonlara havale edilen kamulaştırmaların görüşülmesi Söke Kent Merkezi ve Çevresi Uygulama İmar Plan değişikliği gibi konular bulunuyor.

Söke Belediye meclis toplantısı gündeminde 2021 Yılı Performans Programı, 2021 Mali Yılı Gider Bütçe Taslağı, Gelir Bütçe Taslağı, Ayrıntılı Harcama Programı, Vergi, Resim ve Harçlar Tarifesi, Ücretler Tarifesi, Belediyeye ait gayrimenkullerin 2021 Mali Yılı Kira ve İşgaliye Tarifeleri konuları Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi görüşülecek.

 Fevzipaşa Mahallesi 564 ada 63 parselde bulunan taşınmazın, kamulaştırılması veya Belediyeye ait başka bir parsel ile takas yapılması talebinin   görüşülmesi,

İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Güllübahçe Mahallesi 293 ada 15 parselde bulunan taşınmazda bulunan hisselerinin kamulaştırılması talebinin görüşülmesi, Yine İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Fevzipaşa Mahallesindeki taşınmazın kamulaştırılması talebi görüşülecek.

Gündemin en önemli maddelerinden biri Gayrimenkul Değerlendirme Komisyonuna havale edilen;  Mülkiyeti Söke Belediyesine ait 24 adet taşınmazın satışının  görüşülmesi olacak. Bir başka önemli konu ise Plan ve Bütçe Komisyonuna  havale edilen Lima San. Tic. İnş. Hiz. Madencilik, Tarım ve Hayvancılık Yatırımları A.Ş.’ye intifa hakkının uzatılması konusunun görüşülmesi olacak. Bu maddede de tartışmaların çıkması bekleniyor.

2020-2024 Stratejik Planda “Kapalı Semt Pazarları ve Organik Pazarların Oluşturulması” faaliyetleri kapsamında Çeltikçi Mahallesi 213 ada 75 ve 76 parsellerin kamulaştırılması konusunun Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi görüşülecek. 

Yenicami Mahallesinde  bir vatandaşın kamulaştırma ya da takas talebi Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilecek. Sazlı Mahallesinde taşınmazın yola cephesi olmadığı gerekcesiyle imar planındaki yol alanının  kamulaştırılması talebi Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi görüşülecek.

 Söke Kent Merkezi ve Çevresi 1. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği kapsamında, Çeltikçi Mahallesi 258 ada 5 parsel ve çevresine ilişkin askı süresi içerisinde gelen 22 adet itirazın, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi görüşülecek.                                                   

İzmir II Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu kararı ile tescillenen özel mülkiyete ait  Konak Mahallesindeki Bahçeli Kargir Ev vasfındaki taşınmazın Belediye Hizmet Alanı (İdari ve Sosyal Tesis) olarak kullanılmak üzere kamulaştırılması konusu Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesinin görüşülmesi, 

Söke Kent Merkezi ve Çevresi 4. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonuna ilişkin Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylı Ada Kitle Etüdleri, Koruma Alanı Haritaları ve 4. Etap Revizyon Uygulama İmar Planının görüşülerek karara bağlanacak.

 Söke Kent Merkezi ve Çevresi 5. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonuna ilişkin Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylı Ada Kitle Etüdleri, Koruma Alanı Haritaları ve 5. Etap Revizyon Uygulama İmar Planının görüşülerek karara bağlanacak.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çeltikçi mahallesindeki taşınmaz üzerinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi sonrası görüşülerek  karara bağlanacak.

Yenicami Mahallesi İsa Ruhi Baygür Sokak ile Atlas Sokak’ta yapımı tamamlanan parka “29 Ekim Parkı” isminin verilmesi konusu görüşülerek karara bağlanacak.

02 Eki 2020 - 09:54 Aydin/ Söke- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler YeniSöke Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı YeniSöke Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.