Taşınmazın açık artırma ilanı

Özellikleri: Aydın İl, Söke İlçe, 191 Ada, 15 Parsel, Sarıkemer Mah.Nilüfer sokak ve tapunun 191 ada , 15 parselinde kayıtlı , 355,43 m² alana sahip boş arsadır.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

1 No’lu Taşınmazın

Özellikleri: Aydın İl, Söke İlçe, 191 Ada, 15 Parsel, Sarıkemer Mah.Nilüfer sokak ve tapunun 191 ada , 15 parselinde kayıtlı , 355,43 m² alana sahip boş arsadır. Nilüfer sokaktan demir sürgülü kapı ile parsele girilmektedir. Nilüfer sokak cephesi bahçe duvarı ile kapalı olup

Yüzölçümü : 355,43 m2 

Kıymeti : 71.086,00 TL KDV Oranı : %18

İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Konut 2 kat - TAKS:0,35 ? KAKS:0,70 inşaat nizamlı olup , bir miktar yola terki vardır. Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.

1. Satış Günü : 01/03/2021 günü 11:55 - 12:00 arası

2. Satış Günü : 29/03/2021 günü 11:55 - 12:00 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 No’lu Taşınmazın

Özellikleri: Aydın İl, Söke İlçe, 191 Ada, 18 Parsel, Sarıkemer Mah. Nilüfer sokak ve tapunun 191 ada , 18 parselinde kayıtlı arsadır. 70 m2 tabanlı tek katlı yapı vardır,yapının çatı arası alçak tavan yükseklikli dıştan girişli depo olarak kullanılmaktadır.bahçeli mesken olarak kullanılmaktadır.Çevre yapılaşması kısmen tamamlanmış olup,geneli müstakil olan konut niteliğinde yapılaşma vardır,minibüs durağına 100 mt mesafededir.

Yüzölçümü: 377,43 m2 

Kıymeti: 87.075,00 TL KDV Oranı: %18

İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Konut 2 kat - TAKS:0,35 ? KAKS:0,70 inşaat nizamlı olup , bir miktar yola terki vardır. Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.

1. Satış Günü: 01/03/2021 günü 12:15 - 12:20 arası

2. Satış Günü: 29/03/2021 günü 12:15 - 12:20 arası

Satış Yeri: Söke Adliyesi Satış OdasıÇeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesini Piyasada Sahte Para Olayının Artması, Satış devam ederken yatırılanteminat miktarlarınınsayılmasının mümkün olmadığı, satış sonrasında eksik çıkma ihtimali olması ve İİK 9. maddesinde İcra ve İflas Dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesabayapılır hükmü gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı “6352 Sayılı Kanun ile değiştirilen İcra ve İflas Kanununun Uygulanması” konulu yazısı doğrultusunda “İhale Teminat Bedeli dahil her türlü ödemenin İcra ve İflas Dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yol uile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından İcra ve İflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişilerin nakit teminatı Müdürlüğümüzün Vakıfbank Söke Şubesindeki TR550001500158007290492956 İBAN nolu Emanet KasaHesabı’na katılımcı tarafından TC kimlik veya Vergi Numaraları yazılı vaziyette ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir. Katılımcıların ihale sırasında banka dekontu aslını ibraz etmeleri zorunlu olup, Nakit Teminat Kabul Edilmeyecektir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/152 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2020

31 Ara 2020 - 16:43 Aydin/ Söke- Resmi İlan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler YeniSöke Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı YeniSöke Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.