Söke Belediyesi Meclisi Temmuz ayı toplantısını yarın yapıyor

Araç alımı için 7 milyon TL borclanma yetkisi istenecek.

İsmail Eravcı
İsmail Eravcı Tüm Haberleri

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Söke Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısının yarın saat 16,00’da Söke Belediyesi meclis salonunda yapılacak. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in başkanlık etmesi beklenen meclis oturumunda gündemde bulunan 11 madde hakkında karar verilecek.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü - 21. Bölge Müdürlüğü’nün 22.04.2021 tarihli yazısı gereğince; Sarıçay Barajı Yapım İşi Projesi kapsamında; mülkiyeti belediyeye ait Çalışlı Mahallesi 118 ada 117 parselin kamulaştırılması talebinin görüşülerek karara bağlanacak.

 Mülkiyeti Belediyeye ait Atatürk Mahallesi 543 ada 4-21 ve 22 parsellerde kayıtlı, toplamda 6161,40 m² yüzölçümlü niteliği “Arsa ve Bahçeli Harap Elektrik Santrali” olan taşınmazın ASKİ Söke Şefliğinin, Şantiye Alanı olarak kullanılmak üzere tahsis talebinin görüşülerek karara bağlanacak.

Yenikent Mahallesi 120. Sokak güneyinde bulunan baz istasyonu yerinin kira sözleşmesinin yenilenmesi konusu karara bağlanacak.

4- Mülkiyeti ve sorumluluğu Belediyeye ait alanlar ile ilgili alınan Yapı Kayıt Belgeleri ile satın alma taleplerinin görüşülerek karara bağlanacak.

Büyükşehir Belediye Kanunu ve diğer ilgili mevzuatta belirtilen ilçe belediyelerinin görev, yetki ve sorumluluklarının kamu hizmetlerinde etkin bir şekilde yerine getirilmesinde kullanılmak üzere, 3 adet çöp kamyonu, 3 adet çift kabin kamyonet ve 1 adet mini kazıcı yükleyici iş makinasının Devlet Malzeme Ofisinden satın alınması için İller Bankası A.Ş.’den 3 milyon 500 bin TL’ye  kadar iç borçlanma yapılabilmesi için Belediye Başkanı Levent Tuncel’e yetki verilmesi konusunun görüşülerek karara bağlanacak.

Kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere, “3 adet Çöp Kamyonu, 3 adet  Çift Kabin Kamyonet ve 1 adet Mini Kazıcı Yükleyici İş Makinasının ”Devlet Malzeme Ofisi’nden satın alınması için İller Bankası A.Ş.’den  3 milyon 500 bin TL.  kredi kullanılması konusu görüşülerek karara bağlanacak.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce taşınmaz kontrol iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere 1 adet binek aracın, Destek Hizmetleri Müdürlüğünce satın alınması konusunun görüşülerek karara bağlanacak.

  Belediye Norm Kadro Kütüğünde bulunan 7’nci dereceli Teknisyen kadrosunun,  görülen ihtiyaç üzerine 3’ ncü dereceli Dekoratör kadrosuna dönüştürülmesi konusunun görüşülerek karara bağlanacak.    

Boş, dolu kadro değişikliği cetvelinde belirtilen unvanlar için derece ve kadro değişikliklerinin yapılması konusunun görüşülerek karara bağlanacak.

Doğanbey  Mahallesi’nde bulunan yere “İçkili Restoran” olarak İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı alma talebi görüşülerek karara bağlanacak.

Kardeş şehir Schönebeck Belediye Başkanlığı’nın 08.06.2021 tarihli davet yazısına istinaden; 22-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında “Gençlik Değişimi Gala Programı” kapsamında, 1 (bir) meclis üyesi ve 5 (beş)  öğrencinin Schönebeck kentine ziyarette bulunmaları konusu görüşülerek karara bağlanacak.

30 Haz 2021 - 09:22 Aydin/ Söke- Gündem

Muhabir İsmail Eravcı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler YeniSöke Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı YeniSöke Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.