Söke Belediyesi meclisinde maddeler komisyona

Söke Belediyesinin 2022 yılı bütçesi 165 milyon TL’mi?

YENİSÖKE- Haber Merkezi

Söke Belediye Meclisi dün saat 16.00’da Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel başkanlığında toplandı. 2022 yılı bütçesinin şekillenmesi konusunda ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısına mazeretleri nedeniyle Süleyman Yörük, Mehmet Çınar, Sedat Kaplan, Abdülmuttalip Demir ve Saime Cantürk katılmadılar.

 Bütçe toplantısının başından söz alan Cumhur ittifakı meclis üyesi Hakan Çelik, geçtiğimiz yıllarda bütçenin gerçekleşme oranlarının çok düşük olduğunu belirterek 165 milyon TL. olarak taslağı çıkarılan 2022 bütçenin gerçekleşme oranının ne kadar olacağını sordu. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, bunu yazılı olarak cevap vereceklerini söyledi.

2022 Yılı Performans Programının Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi ile başlayan Söke Belediye Meclis toplantısı; 2022 Mali Yılı Bütçe Kararnamesi, 2022 Mali Yılı Gider ve Gelir Bütçe Taslakları, 2022 Mali Yılı Ayrıntılı Harcama Programı konularının Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Söke Belediyesi 2022 Mali Yılı Vergi, Resim ve Harçlar Tarifesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi ile devam eden toplantı; 2022 Mali Yılı Ücretler Tarifesi, Belediye’ye ait gayrimenkullerin 2022 Mali Yılı Kira ve İşgaliye tarifelerinin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 2021 yılında çalıştırılması düşünülen Dekoratör için tam zamanlı sözleşmeli personel maaşının 4 bin 500 TL olarak belirlenirken, ayrıca ek ödeme alması mecliste oy birliği ile kabul edildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen;  Mülkiyeti ve sorumluluğu Belediyeye ait alanlar ile İmar Kanunu’nun geçici 16. Maddesi kapsamında alınan Yapı Kayıt Belgeleri ile satın alma talepleri görüşülürken, başvuru yapan 42 kişiden 25’nin taleplerinin uygun olmadığı, 17’sinin ise taleplerinin uygun olduğu belirtilerek, bu isimler açıklandı. Tuzburgazı Mahallesi eski sağlık evinin İl Sağlık Müdürlüğüne sağlık evi olarak tahsisi talebi ve yine Mülkiyeti Belediyeye ait Tuzburgazı Mahallesinde bulunan salonun,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi talebi Plan ve Bütçe komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

“Sabit ve Mobil Haberleşme Altyapısı veya Şebekelerinde Kullanılan Her Türlü Kablo ve Benzeri Gerecin Taşınmazlardan Geçirilmesine İlişkin Yönetmelik” kapsamında tapuda Söke Belediyesi adına kayıtlı taşınmazlar ile belediye tasarrufunda ve/veya sorumluluğunda olan yerler için yıllık ücret üst sınırını aşmayacak şekilde Geçiş Hakkı Ücretinin belirlenmesi konusunda Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi. 

Cumhuriyet Mahallesi 758 ada 4,5 ve 11 parsel no.lu taşınmazlar için 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifi, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi. Yine Cumhuriyet Mahallesi Gemi irimi Mevkiindeki parsellerde kayıtlı taşınmazlar için 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin isteği üzerine Sarıkemer Mahallesinde trafo yapılabilmesi amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Mülkiyeti Belediyeye ait Konak Mahallesindeki taşınmazın imar uygulaması işlemi kapsamında, satışının yapılmasına oy birliği  ile kabul edildi.

MECLİSTE BİR İLK

Söke Belediyesine dilekçe ile müracaat eden Esin Özhavutcu, Konak Mahallesi İstasyon Caddesi’nde bulunan işyerini Radyo Severler Dernek Lokali olarak kullanmak amacıyla bu yerin içkili yer statüsüne alınması talebi görüşüldü. Içkili yerler konusunda bugüne kadar belediye meclisinde sürekli olarak hayır oyu veren AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri bu sefer oy birliği ile evet oyu verdi. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel oylama sırasında önce “Kabul etmeyenler” diyerek oylamayı tersten başlattı. Mecliste hiçbir meclis üyesinin elinin kalkmadığı görüldü. Kabul edenler denildiğinde oybirliğiyle mecliste kabul edildi.

Söke Belediye Meclisi’nin ekim ayı ikinci toplantısı 11 Ekim Pazartesi günü yapılmasına karar verildi. İsmail ERAVCI

05 Eki 2021 - 10:33 Aydin/ Söke- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak YeniSöke Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan YeniSöke Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler YeniSöke Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı YeniSöke Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 döneminde Söke belediyesi hizmetlerinden memnuniyet düzeyiniz nedir.