Kuraklık

Son dakika kuraklık haberleri ve kuraklık haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. kuraklık ile ilgili 11 haber listeleniyor.

Kuraklık Haberleri

Bu sene 280 milyon m3 daha az su

oplantıda 2021 Yılı Sulama Sezonu boyunca her sulama birliğine, su bütçesi dahilinde kullanabileceği suların tahsisi yapıldı.

HAYAT MÜCADELEDEN İBARETTİR

Hayat hareketlilik ve mücadele ile devam eder. Hareket ve mücadelenin olmadığı yerde hayatta biter. Dolayısıyla kâinatta hareket etmeyen hiçbir şey yo...

Söke Ziraat odasından barajlara gezi

020 ve 2021 yıllarında kurak geçen mevsim nedeniyle Söke üretici kuraklık endişesi yaşıyor Nisan ayının ortalarında tarlaya inecek olan üretici barajl...

Aydın’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Aydın’ın yüksek kesimlerinde de kar yağışı ile kendini gösterdi.

Kendirlioğlu; "Barajların doluluk oranları yeterli değil"

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, son günlerde yağan yağmurların barajların doluluk oranlarına etki etmediğini ifade etti.

Aydın incirine olan talep her geçen gün artıyor

Aydın’ın milli ürünü olan ve tüm kutsal kitaplarda adından söz edilen incire olan ilginin her geçen gün arttığı belirtildi.

Karacahayıt Göleti doldu

Aydın Söke Karacahayıt Gölet Barajı, son yağışlar ile Baraj rezervuarı tamamen dolduğu ve dolusavak’ın çalışmaya başladığı bilgisi verildi. 

Topraklarımız Sönmemiş kireç gibi olmuştu

Söke Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet İz, "hafta başından beri devam eden yağmurların ilaç gibi geldi"

TARSİM: "Emeğinizi korumaya almanın tam zamanı”

TARSİM’den yapılan açıklamada, 2021 yılı üretim sezonu için, Bitkisel Ürün Sigortası ve köy bazlı uygulanmaya başlayan Kuraklık Verim Sigortası (KBKVS...

Çam balında kayıp yıl

Dünya çam balı üretiminin yüzde 90’ını karşılayan Türkiye’de kurak geçen sezon nedeniyle rekolte yüzde 90 oranında düştü.

Arıcılar 2020'nin ‘Afet yılı’ ilan edilmesini istedi

Son yılların en kurak yılının yaşandığı Ege’de Aydın İli Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetimi olağanüstü toplanarak durum değerlendirmesi yaptı.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz