Üretici

Son dakika üretici haberleri ve üretici haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. üretici ile ilgili 98 haber listeleniyor.

Üretici Haberleri

50 bin ziyaretçi bekliyoruz

Serdar Sarıkurt, mahallede 50 bin kişiyi karşılamak için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Aydın’da süne mücadelesi devam ediyor

Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince bitki sağlığı çerçevesinde süne mücadelesi çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Organik tarımda büyük düşüş

2019 yılında 100 bin dekara ulaşan Söke’deki organik tarım alanı 2022 yılında 45 bin dekara geriledi.

Başkan Özer’den sıra dışı açıklama

İsmail Özer üreticinin tarlaya girmeye hazırlandığını belirterek, sezon öncesinde keyiflerinin yerinde olduğunu söyledi.

“Haksız ticaret uygulamalarına yönelik tedbirler hayata geçirilmeli”

 Rekabet Kurumunun, tarım ürünleri alanında yürütülen sektör incelemesi kapsamında hazırladığı "Yaş Sebze ve Meyve Sektör İncelemesi Raporu" yayımland...

Üreticinin gözü zeytin ağaçlarında

Havaların serin gitmesi ile birlikte zeytin ağaçlarının meyveye yattığını dile getiren üreticiler, bol bir ürün beklediklerini söylediler.

Ekim için acele etmeyin

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, Mayıs ayının 10’undan sonra pamuk ekimine başlanmasının uygun olacağını söyledi.

Söke ihtiyaçlarını beklemeye aldı

Söke Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Burak Semerci, Söke’de ticari hayatın birçok sektörde durma noktasına geldiğini belirtti.

25 milyon TL hesaplara geçti

Üreticinin büyük bir sabırsızlıkla beklediği pamuk ile ayçiçeğinde mazot ve gübre destekleri dün saat 18.00’den itibaren Söke Ziraat Bankası hesapları...

Söke Ovası’nda ekim verileri çıktı

Söke Ovası’nda 2021 yılında pamuk ve ayçiçeği ekili alan verilerinin çıktığı öğrenildi.

Söke’de üreticilere sulama eğitimi verildi

2022 yılında yapılacak olan üretim için tarla hazırlıklarına başlayan üreticilere sulama yöntemleri konusunda eğitim verildi.

Maliyet 18 TL altına düşmez

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri, artan maliyetler ile sürdürülebilir üretimin her geçen gün daha zor hale geldiğini söyledi.

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttı

Sanayinin iki sektörünün yıllık değişimleri; madencilik ve taşocakçılığında yüzde 98,47, imalatta yüzde 96,40 artış olarak gerçekleşti.

Haftanın Yorumu : Sağlık, Ekonomik Kriz ve Huzur

Bütün dünyanın moralini bozan ve huzurunu kaçıran Korona virüs salgını iyice sıkıntı olmaya başladı. Böyle durumlara karşı ağırbaşlı ve sabırlı olmaya...

Zeytinyağın’da randıman düştü

2021 yılında yaşanan kuraklığın etkileri hayatın hemen her alanında kendini gösterirken, bundan etkilenenlerin başında zeytin ve zeytinyağı geliyor.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz