Vali Aksoy’dan bireysel duyarlılık vurgusu

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, trafik kazalarını önlemek için bireysel duyarlılık konusunda herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini ve kurallara uymanın bir görev kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası sebebiyle mesaj yayımladı. Aksoy, “Her yıl Mayıs ayının ilk haftası, vatandaşlarımızda trafik bilincini oluşturmak, maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır.” dedi.

“DİKKATSİZLİK VE TEDBİRSİZLİK CAN ALIYOR”

Trafik güvenliğinin önemli bir konu olduğunun altını çizen Aksoy, “Günümüzde artan nüfus ve taşıt sayısı nedeniyle çağımızın en önemli konularından biri de trafik güvenliği olmuştur. Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen kazalarda binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yaralanmaktadır.

İlimizde karayolları trafik güvenliği ile ilgili olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız koordineli bir şekilde kazaların önlenmesi ve bundan doğan olumsuz sonuçların en alt seviyeye indirilmesi için yoğun gayret göstererek gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadelerini kullandı.

“KURALLARA UYMAK ŞARTTIR”

Trafikte herkesi kurallara riayet etmeye davet eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Trafik güvenliğinin sağlanması, yalnızca bu işle sorumlu kurum ve kuruluşların gayretleri ile varılabilecek bir hedef değildir. Herkes trafik kurallarına uymanın kendisinin ve başkalarının güvenliği için şart olduğunu bilmeli ve buna inanmalıdır. Bu sebeple trafikte bireysel duyarlılıkta üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve kurallara uymayı bir görev kabul etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nı kutluyorum.” diye konuştu.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/10187999/vali-aksoydan-bireysel-duyarlilik-vurgusu