Uluslararası yarışmaya Söke 2 robot ile katılıyor

YENİSÖKE- Haber Merkezi    Milli Eğitim Bakanlığının 14’cüsünü 2020 yılında yapmayı planladığı, ancak pandemi nedeniyle 13-16 Haziran 2022 tarihine ertelenen Uluslararası Robot Yarışması bu yıl Şanlıurfa şehrinde düzenlenecek. 9 bin 946 öğrencinin 4006 robotla yarışacağı etkinliklerde, yarışmalar 12 kategoride yapılıyor.

Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) bu kategorilerden Labirent Ustası kategorisine iki robot ile katılıyor.  6 kategoride sanal ortamda ön elemeleri yapan Milli Eğitim Bakanlığı toplam 347 robotu yarıştırdı.

14. Uluslararası Milli Eğitim Bakanlığı Robot Yarışması’nda Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası kategorilerinde yapılan Sanal Ön Eleme Yarışmaları sonuçlandı.

Robotlar 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’da yapılacak yarışmaya katılmaya hak kazandılar.

Sonuçları geçtiğimiz Cuma günü açıklanan sanal ön eleme yarışmalarında başarılı olan Söke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Mehmet Yüce, Eren Sayın, Mehmet İnanç Rad, Baran Adlım Şanlurfa’da yarışarak 144 robot arasına girmeyi başardı ve davet edildi. Aydın’da bu kategoride finalde olan tek okul olarak Söke MTAL olarak dikkat çekiyor.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/10194630/uluslararasi-yarismaya-soke-2-robot-ile-katiliyor