Söke’de Balkan Rüzgarı Esti

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Söke 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Kosava, Bosna Hersek, Makedonya ve Edirne’den gelen halk dansları topluklarını ağırladı. İlk olarak ilçe stadyumunda ardından ise Yenikent Mahallesi Zeytindalı Parkında gerçekleşen etkinlik oldukça ilgi görürken, adeta Balkan rüzgarı estirdi.

Söke Şehir Stadında Söke’nin yerel halk oyunları ekiplerinin yanı sıra Kosava, Bosna Hersek, Makedonya ve Edirne’den gelen ekipler sahne aldı. Söke Kaymakamlığı himayesinde Söke Belediyesi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleşen halk oyunları şöleninde Söke Belediyesi tarafından seyircilere Türk Bayrakları dağıtıldı. Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı seyirciler arasında yer aldı.

Yurt dışından gelen ekipler daha sonra Zeytindalı Parkı’nda Söke Belediyesi’nin konuğu oldu. Zeytindalı Parkı’nda gerçekleşen gösterilerde Kosava, Bosna Hersek, Makedonya ve Edirne’den gelen halk dansları ekipleri gösterilerini sunarken, Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de yer aldı. Gösterilerin ardından Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Kültür Müdürü Hüseyin Batir ve Yenikent Mahalle Muhtarı Mehmet Dikici tarafından organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olan Mukaddes Bahadır ve halk oyunları ekiplerinin liderlerine günün anısına hediyeler takdim etti.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/10378057/sokede-balkan-ruzgari-esti