Söke’de kamuya ait 6 bina yıkılıyor

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Söke’de uzun zamandır vatandaşların merakla beklediği boşaltılan okul binalarının ne zaman yıkılacağı netlik kazandı. Aydın Valiliği yatırım izleme ve koordinasyon başkanlığından verilen bilgide Söke’de 4 adet okul binası, 1 adet lojman ve 1 adet öğretmenevinin karşılığı yıkım işi ihaleye çıkarıldı.

2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre, açık artırma usulü ile yıkımına karar verilen altı kamu binasının ihalesinin ihalesi 9 Haziran Perşembe günü saat 10.00’da kısa adı YİKOP olan Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda yapılacağı açıklandı. Hurda karşılığı yıkım işi ihaleye göre, 90 takvim gününde tamamlanması gerekiyor.

9 Haziran 2022 Perşembe günü saat 10.00’da yapılacak yıkım için ihaleye çıkılan binalardan 4 tanesinin okul binası, 1 adetinin lojman ve 1 adetinin de Öğretmenevi olduğu açıklandı. Yıkım ihalesine çıkan okul binaları Bağarası Mahallesi’nde bulunan Bağarası Çok Programlı Lise Binası, Çeltikçi Mahallesi’nde bulunan Öğretmenevi, Yavuz Selim Anadolu Lisesi Binası, Tuzburgazı İlkokulu-Ortaokulu Binası, Serçin İlkokulu Eski Binası, Çalışlı Mahallesi Eski Lojman Binası olarak açıklandı.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/10434158/sokede-kamuya-ait-6-bina-yikiliyor