Üçüzlere karne kaymakamdan

YENİSÖKE- Haber Merkezi   

İkiz bebek sayıları sık görülürken, üçüz veya dördüz bebekler çok daha az görülüyor. Söke’de üçüz bebek sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olduğu öğrenilirken, Hacıkazımoğlu İlkokulu’nda üçüz çocuklara karnelerini kaymakam Ümit Hüseyin Güney verdi.

Söke Hacı Kazımoğlu İlkokulu 2. sınıfına devam eden üçüzler Semiye, Yeşim ve İrem Özcan kardeşlere karnelerini Kaymakam Ümit Hüseyin Güney verdi. Gülizar-Hüseyin Özcan çiftinin üçüz kızlarının karne günü oldukça heyecanlı oldukları görüldü. Kaymakam Güney, karne töreninde üçüzlerle sohbet etti. Hacı Kazımoğlu İlkokulu’nda hizmetli olarak çalışan baba Hüseyin Özcan ve anne Gülizar Özcan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’in üçüzlerine karne vermesinden oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

İkizlere çok fazla rastlandığını dile getiren Kaymakam Ümit Hüseyin Güney “Ancak üçüzlere rastlamak o kadar kolay olmuyor. Bugün Söke Hacı Kazımoğlu İlkokulu’nda üçüzlerle karşılaştık. Karneleri de güzelmiş” dedi.

Anne Gülizar Özcan “Üçüz büyütmek gerçekten çok zor. Aynı anda üçüne de aynı kıyafeti, aynı ayakkabıyı almak durumundasın. Bunlar üçüz ama farklı karakterdeler. Her birinin karakteri farklı. Kaymakamımızın üçüzlerimize karne vermesi nedeniyle ayrı bir heyecan yaşadık. Hayatımız boyunca unutamayacağımız anılardan birisi oldu” dedi. 

- YeniSöke Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/11177603/ucuzlere-karne-kaymakamdan