13 yıl sonra Başkanlığı bıraktı

YENİSÖKE- Haber Merkezi    

2009 yılından bu yana Tekstil Sendikası Aydın Şube Başkanlığı görevini yürüten Bayram Çakmak’ın sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiği belirtildi. Bayram Çakmak’ın istifa etmesinden sonra yönetimde başkan vekili olarak görev yapan Ercan Donkuş, yeni başkan olarak atandı.

Teksif Sendikası Aydın Şube Başkanlığına seçilen Ercan Donkuş yaptığı açıklamada, çalışan kesimi büyük sıkıntılar içinde bulunduğunu belirterek “Ülkemizde sorumluluk ve yükün ağırlığını her zamankinden daha çok hissettiğimiz bir süreçte bu onurlu bayrağı devralmanın gururunu ben de bütün kurul arkadaşlarım ile birlikte yaşıyoruz. Teksif sendikasının kurulduğu tarihten bugüne kadar yapılan çalışmaları daha ileriye taşımak, bu onurlu bayrağı ülkemizin her ilinde, ilçesinde, alanında faaliyet gösteren tüm fabrikalarda dalgalandırmak ve örgütlü gücümüzü arttırmak, çalışan emekçilerimiz ile kucaklaşmak için çabalarımızı sürdüreceğiz.

Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bunu tüm kurul arkadaşlarımızla birlikte başaracağız. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen başta genel başkanımız olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreç çalışanlar açısından çok daha ağır geçeceğinin bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Bayram Çakmak’ın sağlık sorunları nedeniyle Teksif Sendikası Aydın şube başkanlığını bırakmasından sonra yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Ercan Donkuş (şube başkanı), İsmet Karaburçak (şube başkan vekili), Mehmet Yetimoğlu (şube sekreteri), İsmail Girişen (şube mali sekreteri), Erkan Dönmez (şube yönetim kurulu üyesi) 

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/11384678/13-yil-sonra-baskanligi-birakti