Kaportacı Ali Gamsız vefat etti

Söke Sanayisi'nin sevilen kaporta ustalarından 57 yaşındaki Ali Gamsız'ın ölümü sanayi esnaflarını ve sökelileri üzdü. Yaklaşık bir buçuk ay öncesine kadar Söke Sanayi Sitesi'nde aktif olarak çalışan Ali Gamsız tedavi görmekte olduğu hastanede vefat etti.
Genç yaşta vefat eden Ali Gamsız'ın iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Yenicami mahallesi sakinlerinden olan Ali Gamsız'ın cenazesi cumartesi günü öğle namazını takiben Garaj Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Granta mezarlığında toprağa verildi.
Söke Demirciler ve Madeni Eşya Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu Ali Gamsız'ın vefatından büyük üzüntü duyduklarını belirterek "Sanayi Sitesi kaporta esnaflarından olan arkadaşımız Ali Gamsız sevilen sayılan değerli bir arkadaşımızdı. 1,5 ay öncesine kadar hiçbir şeyi yoktu. Bir buçuk ay önce baş ağrısı nedeniyle hastaneye gidiyor, beyninde bir ur olduğu kendisine söyleniyor. Beyindeki ur alınmayacak tehlikeli bir bölgede olduğu belirtilmiş. Ölümüne beynindeki ur neden oldu, çok üzgünüz" dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/11633768/kaportaci-ali-gamsiz-vefat-etti