Tapuda başvurular 'web-tapu' üzerinden yapılacak

Tapu Kadastro 18 Mart’tan itibaren başvuruları web-tapu üzerinden almaya başladı. Alınan bu karar dünden itibaren uygulamaya geçti.

Söke Tapu Müdürü Osman Çetin Sarı, son günlerde yoğunluk yaşanan Söke Tapu Müdürlüğünde başvuruların web-tapu üzerinden yapılacağını belirterek, vatandaşların başvurularını bu portal üzerinden yapmalarını istedi.

Tapu ve Kadastro müdürlüklerine randevusuz, manuel olarak yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Osman Çetin Sarı; “Genel Müdürlüğümüzün aldığı tedbirler doğrultusunda Covid-19 ( corona) virüsü ile etkin mücadele sağlanabilmesi, halkımızın ve personelimizin sağlığının korunabilmesi amacıyla 18.03.2020 tarihinden itibaren; Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular Web-tapu sistemi üzerinden (https://webtapu.tkgm.gov.tr), işlem (randevu) talepleri ise (yabancı uyruklu kişiler dahil) AIo-181 çağrı merkezi aracılığıyla veya www.tkgm.gov.tr adresinden online olarak yapılacak olup, Tapu ve Kadastro müdürlüklerine randevusuz, manuel olarak yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ayrıca Web-tapu sistemi üzerinden alınan başvurularda vatandaşlarımız sadece imza aşamasında müdürlüklerimize geleceğinden bu yöntemin seçilmesi kendilerine kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır.

Online başvurusu alınan işlem sahipleri Tapu Müdürlüklerindeki bekleme salonlarına randevu saatinde kabul edilecektir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına randevu saatinde müdürlüklerde olunması önem arzetmektedir. Yabancı uyruklu talep sahiplerinin her türlü mevzuat ve vatandaşlığa ilişkin bilgi talepleri www.yourkeyturkey.gov.tr üzerinden karşılanacaktır” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/4355246/tapuda-basvurular-web-tapu-uzerinden-yapilacak