SÖKE BASKETBOL FİNALE GÖZ KIRPTI

YENİS÷KE İsmail ERAVCI

  Türkiye Basketbol Federasyonu Aydın Büyük Erkekler Ligi’nde Söke Basket ve Sökespor Kulüpleri, oynadıkları yarı final ilk maçlarında galibiyet sevinci yaşadı. Önceki gün akşam Söke Spor Salonunda oynanan maçta Sökespor Basketbol takımı zevkli ve çekişmeli geçen maçın ardından 10 sayılık bir farkla rakibini yendi. 66-56 

Sökespor ise yarı finalin ilk maçında evinde Aydın Başak Koleji’ni ağırladı. Sökespor Basket takımı seyircisi önünde güzel bir oyun ortaya koydu. Bir hayli zevkli ve çekişmeli geçen maçta taraftar desteğini de arkasına alan Sökespor maçı 66-56’lık skorla kazandı. Maçın başından itibaren üstünlüğünü koruyan Sökespor Basketbol takımı, maçın rövanşını Pazar günü Aydın’da oynayacak.

Sökespor Kulüp Başkanı Fuat Evren Gül yaptığı açıklamada “Basketbol takımımız çok güzel bir oyun sergiledi. Hedefimiz rakibimizi deplasmanda da yenerek finale çıkmak. Aydın’da bizi zor bir maç bekliyor. İlk maçta elde ettiğimiz avantajı sonuna kadar koruyup önce finale ardından şampiyon olmak istiyoruz. Söke’de artık salon sporları da sevilmeye başladı. Voleyboldan sonra basketbolda her geçen gün ilerliyor” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/4356207/soke-basketbol-finale-goz-kirpti