Aydın’a şehit ateşi düştü

Cumartesi günü sabah saatlerinde Hakkari Çukurca’da güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan askerlerden birinin Aydınlı olduğu öğrenildi.

Sabah erken saatlerde çıkan çatışmada şehit olan Askerlerden birinin Aydınlı Bahri Uçuş olduğu öğrenildi. Bilindiği gibi; Hakkari’nin Çukurca kırsalında sabah saat 06.45 sıralarında güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit olmuş, 3’ü ağır olmak üzere 20 asker yaralanmıştı. Öğle saatlerine kadar devam ettiği öğrenilen çatışmalarda şehit olanlardan birinin Aydın Kuyucaklı Bahri Uçuş olduğu öğrenildi. 5 yıllık Astsubay Uçuş’un görev yerinin Kayseri olduğu, geçici görevle Hakkari’ye gittiği belirtildi.

Acı haberin Aydın’a ulaşmasının ardından görevliler Şehit Astsubay Bahri Uçuş’un babası Kamil Uçuş’u acı haberi verdi. Metanetini korumaya çalışan babaya çevredekiler destek olmaya çalışırken, sağlık ekipleri de evde hazır bulundu. Şehit haberi ile yıkılan Kuyucaklılar, haberi alır almaz Bahri Uçuş’un baba ocağına akın ederken, şehidin evi ve sokak bayraklarla donatıldı. Bu arada 5 Eylül gün yapılacak olan Kuyucak’taki Kurtuluş şenliklerinin de iptal edildiği belirtildi.iha

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/4357422/aydina-sehit-atesi-dustu