BAĞARASI CADDESİ İKİNCİ KISIM ASFALT KAZIMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenicami Mahallesi Bağarası Caddesinde yürütülen düzenleme çalışmaları kapsamında ikinci kısım afalt söküm çalışmaları hafta sonu başlarken, önümüzdeki günlerde sökülen kısımlara sıfır asfalt yapılacağı belirtildi.

Mayıs Ayında başlayan Yenicami Mahallesi Bağarası Caddesindeki düzenleme çalışmaları kapsamında öncelikle alt yapı yenilenmişti. Mevcut kanalizasyon hattı ve içme suyu hattı yenilenmiş daha sonra yağmur suyu hattı günün koşullarını uygun hale getirilmiş ve doğal gaz hattı döşenmişti. Bu çalışmaların tamamlanmasından sonra Bağarası Kavşağına gidiş bölümünde mevcut asfalt sökülmüş ve yerine sıfır asfalt yapılmıştı. Yine aynı yöndeki kaldırımlar yenilenmişti.

Bir süre ara verilen çalışmalar tekrar başladı. Bu sefer Bağarası yönünden Santral Garajına geliş bölümündeki asfalt Cuma günü itibariyle sökülmeye başlandı. Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük yapılan çalışmadan memnun olduklarını belirterek “Ancak işin çabuk yapılmasında büyük fayda var. Şu anda santral Garajı önü yapılıyor. Araçların sıkıntısız Garaja girip çıkması için en hızlı şekilde yeni asfaltın yapılması gerekli. Bunun bilincinde olarak kısa sürede asfaltın yapılacağını inanıyorum.”dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/4358730/bagarasi-caddesi-ikinci-kisim-asfalt-kazima-calismasi-basladi