Menderes: Bizim tavrımız revizyona değil, başkanın tutumuna

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan meclis toplantısında Cumhur İttifakı meclis üyelerinin toplantıyı terk etmeleri ile sonuçlanan olayla ilgili konuşan AK PartiSöke İlçe Başkanı Sibel Menderes imar revizyon planlarının kaldırılmasına değil Başkanın tutumuna tepki amacıyla meclis toplantısını terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

 2 Ekim Cuma günü yapılan meclis toplantısında da grup sözcüleri Hatice Uzel Çakar’a CHP’li meclis üyelerinin saygılı davranmadıklarını belirten Sibel Menderes “Bilindiği gibi 2014 yılında gündeme gelen imar revizyon planları Söke’nin 6 yıllık sürecini çalmıştır. 6 yılda Söke’de hiçbir şey yapılamamıştır. Bunun sorumlusu biz değiliz. CHP’dir. O dönemdeki CHP planları kabul etmiş, bu dönemdeki CHP ise planları reddediyor. Öncelikle bunun hesabının verilmesi gerekiyor. Meclis toplantısındaki gelişmelere gelince sözcümüz Hatice Uzel Çakar iptal edilen Revizyon İmar planlarının neden iptal edildiğini, iptal edilirken nelerin göz önüne alındığı, Söke’ye ne gibi zararlarının olduğu şeklinde bir sunum talep etmişti ama Söke Belediye başkanı Levent Tuncel ve Belediye Meclis üyelerince farklı algılandı. Revizyon İmar planlarının kaldırılmasına karşı olduğumuz şeklinde lanse ediliyor. Biz imar revizyonu planlarının kaldırılmasına karşı değiliz, kaldırılmalıdır. Çünkü bu planların sorumlusu yine CHP’dir.

Söke Kent Merkezi ve Çevresi Uygulama İmar Planı Revizyonları Söke’nin başına biz bela etmedik. CHP yaptı. Şimdi bu sorunu konuşmadan oldu bittiye getirip unutturmak istiyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Hiç kimse meclis üyesine o zaman dinlemeyin diyemez. CHP bu olayı mümkün olduğunca konuşmadan üstünü örtmek istiyor. Biz buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Söke’nin 6 yılının nasıl çalındığını anlatacağız” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/5597756/menderes-bizim-tavrimiz-revizyona-degil-baskanin-tutumuna