Kaymakam Soner Zeybek Okul Müdürleri ile toplantı yaptı

YENİSÖKE-  Haber Merkezi -  Söke İlçe Kaymakamı Soner Zeybek, ilçedeki okul müdürleriyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda bir araya geldi.  Geçtiğimiz pazartesi günü saat 15.00’teki toplantıda Kaymakam Soner Zeybek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı’dan ilçemizdeki özel okullar ve anaokulları (kamu, özel dahil) okul ve öğrencilerle ilgili brifing aldı.

Okulların son durumu ve ilçedeki eğitim seviyesi hakkında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yapıcı, son yıllarda gelinen noktayı ve başarı seviyesini anlattı. Daha sonra ilçemizdeki özel eğitim okulları ve Ana Okulu müdürlerinden okulları ve yaptıkları çalışmalar ile ilgili brifing alan Kaymakam Soner Zeybek, bundan sonra her hafta ilçemizde bulunan okul müdürlerinden okulları ile bilgi alışverişinde bulunacaklarını belirtti.

Kaymakam Soner Zeybek, bütün okul müdürlerinin daha özverili çalışmaları gerektiğini belirterek “Okul müdürleri her türlü iş ve işlemi daha benimseyerek çalışırsa bütün sorunlar çözülür. Söke’de eğitimi takdire şayan hale getirmek için hep birlikte canla başla çalışmalıyız” dedi.

Kaymakam Soner Zeybek Gazeteniz YeniSöke’ye yaptığı açıklamada “ Pandemi dönemi nedeniyle yüz yüze eğitim kısıtlamalarla gerçekleşti. Genelde uzaktan eğitim yapıldı. Pandemi en fazla eğitim-öğretimi etkiledi. Bundan böyle haftanın 2 günü okul müdürleri ile toplantılar yapacağız. Okul müdürlerimiz yaptıkları çalışmalar ile ilgili bize brifing veriyorlar. Pazartesi ve cuma günü olmak üzere haftada 2 gün yapılacak olan toplantılarda eksikleri gözden geçiriyoruz ve daha iyi neler yapabiliriz konusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Söke olarak biz yüz yüze eğitime hazırız. 3 günde yüz yüze eğitime hazır hale geliriz. Söke’de hiçbir sıkıntı yok. Zaten eğitimin yüz yüze olacak şekilde hazırlıklarımızı tamamladık. Yüz yüze eğitimin 15 Şubat tarihinde başlayacağı varsayımı üzerinden bizde tüm hazırlıklarımızı bu kapsamda yürütüyoruz. Bakanlığın vereceği karar ile birlikte gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/6319863/kaymakam-soner-zeybek-okul-mudurleri-ile-toplanti-yapti