Kaymakam Soner Zeybek’in dar gelirli aile ziyaretleri devam ediyor

YENİSÖKE-  Haber Merkezi -    Söke Kaymakamı Soner Zeybek, ilçede bulunan dar gelirli aileleri konutlarında ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinliyor, bu arada yasantılarını bizzat yerinde gözlemliyor.

Kaymakam Soner Zeybek her hafta Söke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Saniye Esmer Gök ile birlikte ilçe merkezinde yardıma muhtaç ve dar gelirli aileleri ziyaret etmeye devam ediyor. Ailelerin yaşadığı evleri yerinde görüp inceleyen Kaymakam Zeybek, bu kapsamda temizlik, maske kullanımı ve mesafe kuralları başta olmak üzere Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler konusunda hassasiyet gösterilerek, ilçe genelinde her hafta en az bir dar gelirli/ihtiyaç sahibi kişi/ailenin sosyo-ekonomik durumlarının yerinde incelenerek, imkanlar dahilinde sorunlarına kalıcı çözümler üretililiyor. Kaymakam Soner Zeybek, dün Cumhuriyet Mahallesi’nde yalnız yaşayan Bıçak ailesini ziyaret etti.

Ziyaret edilen evlerde aile fertleri ile birebir sohbet eden Kaymakam Zeybek, “Bu ziyaretler vatandaşlarımız ile devletimiz arasındaki iletişim yollarının çok açık olduğunu gösteriyor. Bugün ziyaret gerçekleştirdiğimiz Feriştah Bıçak tek başına yalnız yaşamaktadır. Söke Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından gerekli yardımlar rutin bir şekilde yapılıyor. Feriştah Bıçak’a başka sorun ve sıkıntısı var mı diye ziyaret gerçekleştirdik. Devlet olarak bu gibi ailelerin yanında olduğumuzu bilmelerini istedik” dedi.

 Meryem YAVAŞOĞLU

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/6524403/kaymakam-soner-zeybekin-dar-gelirli-aile-ziyaretleri-devam-ediyor