Melbourne Kralı Djokoviç Avustralya’da 9. Şampiyonluğuna Ulaştı

YENİSÖKE-  Haber Merkezi -ÖZEL      Sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık’ta, Daniil Medvedev’i 3-0 yenen Novak Djokovic şampiyon oldu.

Melbourne kentinde düzenlenen turnuvanın tek erkekler finalinde, 1 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic ile 4 numaralı seribaşı Rus Daniil Medvedev karşılaştı.

Tek erkeklerde Roger Federer ve Rafael Nadal’ın 20’şer grand slam şampiyonluğu bulunuyor. Bu zafer ile sırp raket Novak Djokoviç 18. Grand slam şampiyonluğuna ulaştı ve rakipleri ile aradaki farkı 2’ye idirdi.

Sırp raket ayrıca yaklaşık 15 milyon lira para ödülünün de sahibi oldu. 

Turnuvanın sürprizini elemelerden gelen ve yarı finale çıkan  Aslan Karatsev yaptı. Karatsev yaptığı açıklamada bugüne kadar profosyonel tenis hayatı boyunca antrenör kondisyoner vb masraflardan dolayı hem parasal zararda olduğunu ancak bu turnuvada yarı final oynaması ile bu zararlarını çıkardığını ve parasal anlamda kafa kafaya geldiğini belirtti. 

Bu durum tenis dünyasında ilk 100 dışındaki oyuncuların para kazanamaması hatta para kaybetmesi tenis sporunun gelişmesi açısından endişe verici olduğu belirtildi.

Turnuva çeyrek finaline kalan 8 tenisciden 3’ünün rus raket olması da rus tenisi adına gelecek için umut verdi.

Artık Melbourne kralı olarak adlandırılan Djokoviç’in Avustralya’da yenilmesi ilerleyen yaşına rağmen çok zor görüktü.                MUZAFFER YAVAŞOĞLU 

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/6531961/melbourne-krali-djokovic-avustralyada-9-sampiyonluguna-ulasti