Söke’de çocuklara “hayır” diyebilme eğitimi verilecek

YENİSÖKE-   Haber Merkezi    -  Söke Kaymakamı Soner Zeybek eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, çocukların iyi bir eğitim almaları için Okul ve Okul dışında tam saha pres devam edeceklerini söyledi. Pandemi dönemi nedeniyle çocukların yüz yüze eğitim’den uzak kalmaları nedeniyle bu açığı kapatmaları gerektiğini belirten Kaymakam Soner Zeybek çocukların güvenliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Kaymakam Soner Zeybek yaptığı açıklamada “Her mahallede çocuklarımıza erişme anlamında okulda yapılan eğitimlerin dışında, okul dışında da çocuklarımızın güvenliği önemli. O anlamda çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması sadece Emniyet Müdürlüğü ve  Jandarma Komutanlığımızın değil,  o bölgede yaşayan vatandaşların da sorumluluğu var. Muhtarlarımız bizi bölgelerinde bulunan kanaat önderleri ile buluştururlarsa ve bizi toplantılara davet ederlerse daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Çocuklarımıza mutlak şekilde “hayır” diyebilmeyi öğretmek durumundayız.  Çocuklarımızı “hayır” diyebilmeyi öğretmek için bu konuda risk yönetimi karar alma becerilerinin geliştirilmesi için kursların verilmesi gerekli. Milli Eğitim müdürlüğümüz bu konuda Hayır diyebilme ve risk yönetimi konusunda eğitimlere ağırlık vermelidir. Çünkü çocukların içinde bulunduğu şartları risk opsiyonlarını değerlendirmede bizim bile yapabileceğimiz bir şey değil. Milli Eğitim’den bu tip çalışmaları bekliyoruz. Bağımlılıkla mücadelede toplumsal desteğe talibiz. İhbar konularında vatandaşlardan çok ciddi bir destek bekliyoruz. Bizim biraz işimiz belli. Tam saha pres. Okulda, Sokakta her yerde tam saha pres” dedi. İsmail ERAVCI

- YeniSöke Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/6931599/sokede-cocuklara-hayir-diyebilme-egitimi-verilecek