Sessiz ve sakin meydan

YENİSÖKE-    Haber Merkezi     Söke’nin en hareketli meydanlarından birisi olan ve Hükümet meydanı olarak bilinen Cumhuriyet Meydanında dün Çarşamba olmasına rağmen oldukça sakin ve tenha olduğu gözlendi.

 Geçtiğimiz aylarda kalabalık ve yoğun olan Cumhuriyet meydanında sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günleri hatırlatan görüntüler yaşandı.

Dün Çarşamba olmasına rağmen Cumhuriyet Meydanı’nın oldukça sakin olduğunu dikkat çeken vatandaşlar “Söke özellikle Çarşamba günleri en yoğun günlerinden birini yaşıyor. Caddelerde yoğun bir insan kalabalığı ile hareketlilik yaşanıyordu. Dün Aydın Caddesi en sakin günlerinden birini yaşadı. Bu arada Cumhuriyet Meydanı sanki sokak kısıtlaması varmış gibi sessiz ve sakin bir gün geçirdi. Cumhuriyet meydanında Kaymakamlık binasının bulunması ve bunun yanında Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü gibi devlet dairelerinin bulunmasına rağmen meydan oldukça boş. Artan koronavirüs vakaları nedeniyle vatandaşlar zorunlu kalmadıkça Söke’ye gelmiyorlar. Söke’nin kırsal mahallelerinden özellikle çarşamba günleri çok sayıda vatandaş geliyordu. Şimdi ilçeye gelen yok. Söke’de öğle saatlerinde üç dört saat bir hareketlilik oluyor. Daha sonra çarşıda büyük bir sessizlik başlıyor. Söke yakın mahalleleri ile birlikte nüfusu 100 bin olan bir ilçe. Ne yazık ki çarşıda hayat oldukça yavaşlamış durumda. Eskiden Cumhuriyet meydanında yoğun bir kalabalık oluyordu. Şimdi boşalmış durumda” dediler. 

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7003623/sessiz-ve-sakin-meydan