Önce yoğunluk sonra sakinlik 

Turizm merkezlerine giden yolların kavşağında olan Söke'de dün ve önceki gün çevre yollarında yaşanan trafik yoğunluğu, tam kapanma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte sakinliğe büründü. Araçların 29 Nisan'da Aydın Caddesi'nden Novada kavşağına çıkmalarına izin verilmezken, 30 Nisan'da Novada kavşağının oldukça sakin olduğu görüldü.
29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00 itibarıyla Türkiye genelinde tam kapanma başladı. 17 Nisan 2021 pazartesi gününe kadar sürecek olan tam kapanma kısıtlaması nedeniyle büyükşehirlerden Turizm beldelerine yoğun bir göç akını başladı. Göç akınının en fazla gözlendiği yerlerden birisi Söke oldu. Özellikle Söke, Milas, Bodrum karayolu, Söke,  Kuşadası çevre yolu, Söke, Ağaçlı, Davutlar yolu güzergahlarında 28 Nisan tarihinde başlayan yoğunluk 30 Nisan tarihine kadar sürdü.
29 Nisan tarihinde Aydın ve İzmir istikametinden yoğun bir trafik akışı Söke istikametine gelirken, Novada kavşağında zaman zaman trafik kilitlendi. Novada kavşağında trafiğin daha da kilitlenmesine İlçe Emniyet Müdürlüğü önledi. Aydın Caddesi'nden Novada kavşağına araç girişini kapatan Söke ilçe polisi, Aydın yönüne gitmek isteyen araçları Bağarası kavşağına yönlendirdi. Yoğunluk gün boyunca devam etti. Kuşadası, Davutlar, Güzelçamlı, Didim hatta Bodrum gibi turizm beldelerine büyük bir göçün olduğu gözlendi.
29 Nisan'da çevre yolu Novada kavşağında bu yoğunluk yaşanırken 30 Nisan'da ise kavşakta büyük bir sakinlik vardı. Trafik akışı oldukça sakindi. Sadece görevli araçların gelip gittikleri gözlenirken, araçların büyük çoğunluğunu kamyonlar ve ticari araçlar oluşturdu. 1 gün önce büyük bir yoğunluğun yaşandığı Novada kavşağında, bir gün sonra ise tam bir sessizlik hakimdi. Bu arada İlçe jandarma trafik timleri de sık sık yol güzergahında devriye gezerek denetimlerde bulundular.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7035067/once-yogunluk-sonra-sakinlik