Büyükşehir Muradiye kavşağında düzenleme çalışmalarına başladı

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Aydın’ın tüm ilçelerinde sürdürdüğü alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Başkan Çerçioğlu ve ekibi bu kez de Söke İlçesi Muradiye Caddesinin çehresini değiştirmek için kolları sıvadı.  Çiftçilerin sıklıkla kullandığı bir yol olan ve geçen yıl şehir içinde kalan bölümü yapılan  Muradiye’de parke taşı döşemesine başlandı. Çerçioğlu’nun talimatıyla tam kapanma sürecini değerlendiren ekipler yolun sağ tarafında kalan kısımda da yağmursuyu kanal çalışması yapacaklar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatı ile başlayan ve kendisinin de yakından takip ettiği ve sürekli bilgi aldığı Söke İlçesi Muradiye Caddesine  yol çalışması başladı.

İncelemeler sonrası açıklama yapan Akkentli;  “Bugün Muradiye Caddesindeyiz. Daha önceki sezonda Özlem Başkanımızın talimatı ile bu caddenin üst kısmını yapmıştık şimdi ise kalan kısmı yerleşim yerlerine kadar yapacağız. Özellikle çiftçilerin çok sıklıkla kullandığı  önemli  bir yol. Çiftçilerimiz için sezon açılıyor. Daha önce ziraat odası başkanımız ve çiftçilerle yaptığımız görüşmelerde bu yolun iyleşmesi yönünde talepleri vardı. Bizde konuyu Özlem Başkanımıza ilettik yolun önemli bir yol önemli bir güzergah olduğunu ifade ettik. Çiftçilerimizin sezon öncesinde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız,  bu 17 günlük kapanmada hemen çalışmaları başlattı. Yaklaşık 15 bin metrekare bir parke çalışmamız olacak. Yolun sağ tarafında kalan kısımda da ekiplerimiz yağmur suyu kanal çalışması yapacaklar. Yoldaki asfaltı tamamen kaldırıp yerine parke çalışması yapacağız. Kısa zamanda burayı bitirip trafiğe açmayı düşünüyoruz. Sayın başkanımız Söke’de sezona Muradiye Caddesi ile başlamış oldu. Çiftçilerimiz, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7043344/buyuksehir-muradiye-kavsaginda-duzenleme-calismalarina-basladi